İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla son günlerde gerçekleştirilen iki büyük operasyonun detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Bakan Yerlikaya, Ankara ve İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda iki suç örgütünün çökertildiğini ve 73 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Mahzen-1 Operasyonu

Bakan Yerlikaya’nın ilk paylaşımı Ankara’da gerçekleştirilen “Mahzen-1” operasyonuyla ilgiliydi. Bakan Yerlikaya, bu operasyonda Pekmez Kardeşler adıyla bilinen organize suç örgütünün lideri ve üyelerinin yakalandığını bildirdi. Bakan Yerlikaya, operasyonda 26 kişinin gözaltına alındığını ve çok sayıda silah, uyuşturucu ve malzemenin ele geçirildiğini belirtti.

İGC'den Ticaret Gazetesi'ne 83. yaş ziyareti İGC'den Ticaret Gazetesi'ne 83. yaş ziyareti

Çirkinler Çetesi

Bakan Yerlikaya’nın ikinci paylaşımı ise İstanbul merkezli iki ilde yapılan operasyonla ilgiliydi. Bakan Yerlikaya, bu operasyonda yurtdışında firari olan Zuhat Altunç’un liderliğini yaptığı ‘Çirkinler’ adlı suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, operasyonda 47 kişinin gözaltına alındığını ve suç örgütünün faaliyetlerine son verildiğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ