Hurşit Yıldırım, AK Parti’nin Kadıköy’de yaptığı siyasi çalışmalarla tanınan bir isim. 1974 yılında Yozgat’ta doğan Yıldırım, hukuk eğitimi aldıktan sonra serbest avukatlık mesleğini sürdürüyor. Aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol oynuyor. Peki Hurşit Yıldırım kimdir? Hurşit Yıldırım kaç yaşında, nereli? Hurşit Yıldırım’ın siyasi kariyeri nasıl şekillendi? İşte Hurşit Yıldırım hakkında merak edilenler…

Hurşit Yıldırım kimdir?

Hurşit Yıldırım, 3 Mart 1974’te Yozgat’ta Şevki ve Fatma çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. İlköğrenimini Kırşehir’de, ortaöğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Mali Hukuk alanında yüksek lisans yaptı.

Öğrencilik yıllarından itibaren toplumsal sorunlara duyarlı bir kişilik sergileyen Yıldırım, birçok sivil toplum kuruluşunun faaliyetlerine katıldı. İstanbul Yozgatlılar Derneği’nin Genel Sekreterliği’ni yürüttü. Kadıköy İnsan Hakları Kurulu’nda üye olarak görev aldı. Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği’nin de üyesi oldu.

Hurşit Yıldırım, evli ve 3 kız çocuğu babasıdır. 18 yıldır Kadıköy’de serbest avukatlık yapmaktadır.

Uğur Dündar kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Uğur Dündar kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na Hurşit Yıldırım getirildi.
 

Hurşit Yıldırım’ın siyasi kariyeri

Hurşit Yıldırım, siyasete 2002-2004 yılları arasında AK Parti Kadıköy Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı yaparak başladı. Daha sonra AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2009-2011 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Yıldırım, 2010 yılında yapılan referandumda Anadolu Yakası Seçim İşleri Bölge Başkanlığı’nı üstlendi. 2011-2013 yılları arasında ise AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nı yaptı.

Hurşit Yıldırım, aynı zamanda yerel yönetim deneyimine de sahiptir. 2004-2009 döneminde Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapan Yıldırım, Plan Bütçe Komisyonu, Hukuk Komisyonu ve Denetleme Komisyonu gibi birimlerde çalıştı.

Hurşit Yıldırım, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde AK Parti’nin 25. Dönem milletvekili adayları arasında yer aldı. Ancak seçilemedi.

Hurşit Yıldırım, halen AK Parti’nin Kadıköy’deki önemli isimlerinden biri olarak siyasete devam etmektedir.

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na Hurşit Yıldırım getirildi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ