Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Batman'da düzenlenen bir etkinlikte, yerel seçimlerde adayların belirlenmesi için yeni bir metod geliştireceklerini ifade etti.

Bakırhan, partisinin il binası önünde gerçekleşen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Ortadoğu'nun kritik bir dönemden geçtiğine dikkat çekti.

Filistin halkının büyük bir saldırı altında olduğunu vurgulayan Bakırhan, partisinin Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğunu ve bu desteğin devam edeceğini söyledi.

Genel seçimlere dair konuşmasında, Bakırhan şunları kaydetti:

Ümit Özdağ: Akşener’den geri dönüş olmadı, bekliyoruz Ümit Özdağ: Akşener’den geri dönüş olmadı, bekliyoruz

"14 Mayıs seçimlerini atlattık. Biz bir öz eleştiri hareketiyiz. Yanlış yaptığımız yerde tekrar ayağa kalkmasını biliriz. Bunu defalarca kanıtladık. 14 Mayıs seçimlerinden sonra yapmış olduğumuz toplantılarda eleştirilerinizi, önerilerinizi aldık. Dersimize yeniden çalışarak, yeniden yapılandık. Hem genel merkezimizi büyük oranda yeniledik hem tarzımızı, yöntemimizi, söylemimizi yeniden düzenledik."

Yerel seçimlerde adayların partililerce belirlenmesi için bir yöntem geliştireceklerini dile getiren Bakırhan, bu kapsamda Batman halkının da kendi adaylarını kendisinin belirleyeceğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ