İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin'i resmen tanıdı İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin'i resmen tanıdı

22 yaşındaki Maisie Beth, Eylül 2023'te Dorset Üniversite Hastaneleri'nde bir kız bebek dünyaya getirdi. Hastaneden taburcu olurken bebeğini kucağına aldığında ise şoke oldu. Bebeğin erkek olduğunu fark eden Beth, panik halinde hastaneye geri döndü.

"Anlık Tepkim Birinin Bebeğimi Çaldığı Oldu"

Hastaneye dönen Beth, yaşadığı şoku şu sözlerle dile getirdi: "Anlık tepkim birinin bebeğimi çaldığı oldu. Dehşete düşmüştüm. Bebeğimi doğurduktan sonra kaybettiğimi sandım. Onu tekrar gördüğümde hissettiğim rahatlama anlatılamaz. Hala hastanedeki küçük beşiğinde uyuyordu ve iyi görünüyordu ama o anda diğer anne için çok büyük bir suçluluk duygusu hissettim."

Hastane Yetkilileri: "Kazara Karışıklık"

Hastane yetkilileri ise yapılan açıklamada, Beth ile bebeğin gerçek annesinin birbirine çok benzeyen genç kadınlar olduğunu ve bu nedenle bebeğin yanlış anneye verildiğini belirtti. Hastane ayrıca yaşanan olaydan dolayı derin üzüntü duyduklarını ve aileye destek sunmak için anneye ulaştıklarını da açıkladı.

Soruşturma Sürüyor

Hastane yetkilileri, bu tür bir hatanın tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını ve soruşturmanın devam ettiğini de ifade etti.

Yaşanan bu olay, hastanelerde bebek teslimi ve anne-bebek eşleştirmesi işlemlerinin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Sosyal Medyada Tepkiler

Yaşanan olay, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Birçok kullanıcı hastaneyi ihmal ve dikkatsizlik yapmakla suçlarken, bazı kullanıcılar ise Beth'in yaşadığı şok ve üzüntüyü dile getirdi.

Editör: Kazim Bozkurt