Manchester United'ın 18 yaşındaki oyuncusu Kobbie Mainoo, bu akşam Wembley'de Brezilya'ya karşı İngiltere formasıyla ilk maçına çıkabilir. Genç isim hakkında takım arkadaşı Harry Maguire, The Times'a açıklamalarda bulundu. Kobbie Mainoo'nun gelişimini Jude Bellingham'a benzeten Maguire, 'Bu çocuğun her şeye sahip olduğunu hissediyorum' dediğini açıkladı.

15 Nisan Pazartesi Futbolseverleri Heyecanlandıran Maçlar! 15 Nisan Pazartesi Futbolseverleri Heyecanlandıran Maçlar!

"Bellingham'ın genç bir çocuk olduğu zamanlara benziyor"

Harry Maguire, Manchester United'dan takım arkadaşı Mainoo hakkında "Bizimle antrenmanlara ilk başladığından beri onun büyük bir hayranıyım. Onun hakkında Tom Heaton'la konuştuğumu ve 'Bu çocuğun her şeye sahip olduğunu hissediyorum' dediğimi hatırlıyorum. Topu harika bir şekilde idare edebiliyor. Gerçekten güçlü. 6 numara rolü, büyük bir sorumluluk ve eminim ki oynadıkça oyunun konumsal kısmı büyük ölçüde gelişecektir.

Pazar günü Liverpool karşısında sergilediği oyunla sahip olduğu yeteneği çağrılmayı tamamen hak ettiğini gösterdi. Aslında 18 yaşında olması inanılmaz, o çok olgun. Biraz Bellingham'ın genç bir çocuk olduğu zamanlara benziyor. Omuzlarında olgun bir kafa var. O, sadece çok çalışmak ve başarılı olmak istiyor. Onu tebrik ederek hak ettiğini söyledim, devam etmesini ve eğlenmesini sağladım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ