Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazdığı kitaplar ve binlerce fotoğraftan oluşan Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tanınan ve geçen 15 Ocak'ta yaşamını yitiren Hanri Benazus 94. doğum gününde anıldı. Mezun olduğu İzmir Atatürk Lisesi'nin Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen anma programına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hanri Benazus'un kızları Fortune Hayim ile Keti Sigura, eski futbolculardan Ercan Ertemçöz, yakınları ve sevenleri katıldı.

'O HEP YAŞAYACAK VE VAR OLACAK'

Hanri Benazus'un çok kıymetli bir insan olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Hanri Benazus ile tanıştığımız andan itibaren ona olan saygımız, hayranlığımız, her gün daha da arttı. İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli farklılık iz bırakması. Hanri Benazus arkasında muazzam büyük bir iz bıraktı. O hep yaşayacak ve var olacak. Son anına kadar hep 'Daha ne yapabilirim nerede bir sergi açalım' diyerek yaşadı. Biz de onun izinden devam edeceğiz. Sonsuza kadar Hanri Benazus'u yaşatmaya hep beraber gayret edelim" dedi.

Sinemaseverlere Müjde! Evde Film Gecesi İçin İşte Tüm Zamanların En İyi 6 Filmi! Sinemaseverlere Müjde! Evde Film Gecesi İçin İşte Tüm Zamanların En İyi 6 Filmi!

'BİZ HALA BİR ŞEYLER YAPARKEN BABAMIZI DÜŞÜNÜYORUZ'

Hanri Benazus'un kızlarından Keti Sigura ise "Babam ile Başkanımız Tunç Soyer arasında çok güçlü bir bağ vardı. Atatürk Lisesi de ayrıca ailemiz için çok önemli" diye konuştu. İzmir Atatürk Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Murat Saraç ise Başkan Soyer'e teşekkürlerini ileterek, “Beş yıl boyunca İzmir Atatürk Lisesi Mezunları Derneği'ne çok büyük desteklerde bulundunuz. Sizin buraya ilk gelişiniz ama bunun son geliş olmadığını çok iyi biliyoruz. Atatürk Lisesi ailesi için çok değerlisiniz" dedi.

Kaynak: DHA