Doğu Perinçek imza verdi, imza istedi Doğu Perinçek imza verdi, imza istedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ konuşmasında ''Biz geleceği inşa eden, geleceği imar eden bir siyasi partiyiz. 20 yıl boyunca bu kadrolar alt yapı işlerini tamamen çözüme kavuşturdu. Kendi arabasını, SİHA’sını, İHA’sını üreten doğalgazını bulmuş, Gabar’da Cudi’de petrol kuyuları konuşulmaya başlanmış, Karadeniz’de kendi doğalgazını bulmuş, Doğu Akdeniz’de hidrokarbondan kendi ülkesinin hakkını savunan bir ülke olarak Türkiye Yüzyılı arifesindeyiz. 2023’den sonra Türkiye Yüzyılı anılmaya başlanacak” dedi.AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen üye katılım törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Partili Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan ile birlikte çok sayıda partili katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuşmasında 17 Şubat Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’e geleceğini hatırlatarak o gün yoğun bir katılım beklediklerini dile getirdi. AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin hayatında ciddi bir hikaye bulunduğunu söyleyen Dağ, "Onun sıkıntılarını hepimiz biliyoruz. PKK terör örgütüne karşı etkin mücadele yapacak yer AK Parti ve Cumhur İttifakı’dır, onun için buraya gelmiştir. FETÖ terör örgütüne karşı etkin mücadele yapacak yer Cumhur İttifakı ve AK Parti’dir onun için buraya gelmiştir. 15 Temmuz’dan sonra içimizdeki hainleri temizledikten sonra devlet olarak bağımsız politikalar yapmaya başladık. Mavi vatan adımlarını 15 Temmuz’dan sonra attık. Suriye’de terör devleti oluşturmak isteyenlere karşı, 24 Ağustos’ta ilk operasyonu yaptık daha sonra 4 tane daha operasyon oldu. Libya ve Karabağ aynı şekilde. Türkiye haritasını gözünüzün önüne getirin. Bu millet 250 yıldır geriye doğru gidiyor. Önce Kafkaslardan Anadolu’ya sığındı. Balkanlar üzerinden 5 milyon insan yola çıktı. 1.5 milyonu yolda vefat etti. Birinci dünya savaşında Balkanlardan insanlar Anadolu’ya gelip bu topraklara sığındı. Tarihte bugüne kadar iki kez ileriye gittik. Biri Polatlı’ya kadar geriye gelen askerlere karşı, Karaburun’a İzmir’e kadar 9 Eylül’de nihayet bulan süreçte ileriye gittik. Aynı zamanda 15 Temmuz’dan sonra ileriye gittik. 14 Mayıs’tan sonraki süreçte, bu ileri gidişleri kaldırıp geriye gidiş mi olacak yoksa bu politikayı korumak mı olacaktır? 14 Mayıs’ın anlamı işte budur. 15 seçim boyunca yeter söz milletin dedi AK Parti. Sandıktan AK Parti çıktı. Yine Recep Tayyip Erdoğan çıkacak, AK Parti çıkacak. İşte bu mücadelenin ne demek olduğunu Mehmet Ali Çelebi şahsında bu ülkeyi seven aklı, fikri, zihniyeti yurt dışındaki başkentler tarafından satın alınmış değil, Anadolu’dan yetişmiş kişiler biliyor. Onun için Mehmet Ali Çelebi gibi düşünen herkes Cumhur İttifakı çatısı altında yer alacak" dedi.

'2023'TEN SONRA TÜRKİYE YÜZYILI ANILMAYA BAŞLANACAK'
Hamza Dağ, konuşmasının devamında 2023 seçimlerine giderken 20 yılda yaptıkları hizmetlerden de söz etti. 20 yılda 15 seçim kazanmanın kolay bir iş olmadığını savunan Dağ, "Dünyada böyle bir parti marka haline gelmiştir. Dünyanın her yerinden siyasi partiler AK Parti genel merkezine gelip, 20 yıl boyunca 15 seçimi kazanan bir parti nasıl bu başarıyı elde etti, nasıl teşkilatlandınız diye soruyor. Ama artık biz sadece geçmişteki zaferlerle övünecek bir kadro değiliz. Biz geleceği inşa eden, geleceği imar eden bu heyecanla yola devam eden önümüzdeki bütün seçimleri kazanmak iddiasında olan bir siyasi partiyiz. Bunun için dünyada 2023’den sonra Türkiye Yüzyılı olarak anılacak diyoruz. Bunun altını dolduruyor ve o adımları atıyoruz. 20 yıl boyunca bu kadrolar alt yapı işlerini tamamen çözüme kavuşturdu. Kendi arabasını, SİHA’sını, İHA’sını üreten doğalgazını bulmuş, Gabar’da Cudi’de petrol kuyuları konuşulmaya başlanmış, Karadeniz’de kendi doğalgazını bulmuş, Doğu Akdeniz’de hidrokarbondan kendi ülkesinin hakkını savunan bir ülke olarak Türkiye Yüzyılı arifesindeyiz. 2023’den sonra Türkiye Yüzyılı anılmaya başlanacak” dedi.

Dünyada ortaya çıkan enflasyon ve emtia fiyatlarının ekonomi politikalarını sekteye uğrattığını ve kendilerini zorladığını da ifade eden Hamza Dağ, 2011’de ilk kez bir yıllık hedefler koymadıklarını ve 12 yıl sonrası 2023 için sözler verdiklerini hatırlattı. Dağ, "İzmir’de de hedef 2023 dedik. Cumhurbaşkanımız o zaman başbakandı. 2023 hedefleri ile ilgili İzmir İstanbul arasına otoyol yapacağını söyledi. Yaptı mı yaptı. Biz İzmir Körfezi’nin üzerinden de yapacağız dedik. İstemezükçüler çıktı. Konak tünelini de yaptırmayacaklardı. Biz yaptık ilk CHP’nin minibüsü geçti” diye konuştu.

‘DÜNYA TÜRKİYE YÜZYILINI KONUŞACAK’
İhracatı 2023 hedeflerine ulaştırmak için canla başla çalışacaklarını ifade eden Hamza Dağ, şöyle devam etti:
"İstanbul havalimanını 22 milyar avro kirayla ihale ettiğimiz ay 2013 yılının mayıs ayıydı. Faizlerin yüzde 5’e düştüğü ay ne yazık ki ülkenin her yerinde Gezi Olayları adında eylemler başladı. 17-25 Aralık olayları oldu. 15 Temmuz oldu. Dünyadaki bütün sistemi alt üst eden pandemi de eklenince beklediğimiz neticeleri alamadık. Ama yine de iddialıyız. Bu yıl sonu ihracatı 2023 hedeflerine ulaştırmak için maliyeye cumhurbaşkanımız talimatı verdi. 2011’de 2023 hedefini ortaya koyup Türkiye buna hazır demişsek, şimdi de bir iddia ortaya koyuyoruz. Bundan sonra dünyada herkes Türkiye’yi konuşmaya başlayacak. Türkiye Yüzyılını konuşacak. Çok geçmeden birkaç yıl sonra bu iddianın hayata geçtiğini göreceğiz. Biz böyle hayaller kuruyoruz."

'KARNE HEDİYESİ ET' HABERİ ÜZERİNDEN CHP'Yİ ELEŞTİRDİ
Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Hamza Dağ, "Bu hafta yaptıkları bir ayıp ve bir abesle iştigal iş, başlı başına muhalefetin içinde bulunduğu içler acısı hali gösteriyor. Vicdanımı sızlattılar. Bir çocuğun duygularını istismar ederek neredeyse 1 haftadır gazete ve televizyon gündemlerinde yer almasını sağladılar. Bu olay bunların ne kadar vicdansız olduğunu gösteriyor. Karne günü olmayan bir şey üzerine bir haber üretip üzerine atlayan siyasetçiler, olayın kurgu olduğu ortaya çıkmasına rağmen, 'siyaseten de bundan dolayı özür dileyin' dememize rağmen, özür dilemedikleri gibi CHP sözcüsü Faik Öztrak yalanına devam etti. Yalanlarına ve kurgularına alıştık. Tarımda çiftçi olmayanı kürsüye çıkartıp çiftçi şöyledir, demelerine alıştık. Her gün bunların yalanlarını ortaya çıkarmak görevim haline geldi. 9-10 yaşında bir çocuk 1 hafta boyunca o ekranlarda ve gazetede manşetlerde yer aldı. O çocuğun psikolojisini düşünmüyor musunuz? Bu vicdanınızı sızlatmıyorsa sizin yapacağınız siyasetten kimseye fayda gelmez. Sizin bakış açınız bu ülkenin insanlarının mutlu olması değil. O çocuğun psikolojisini ve onun anne babasını düşünüp hareket etmediniz” diye konuştu.

Hamza Dağ konuşmasının sonunda AK Parti ailesinin dalga dalga büyümeye devam edeceğini belirterek, "14 Mayıs 2023’te biz yeniden bayrağı alacak, Cumhurbaşkanımız yeniden cumhurbaşkanı olacak, TBMM’de yeniden AK Parti Cumhur İttifakı çoğunluğu sağlanacak. Mustafa Kemal Atatürk vatanı kurtardı. Kurucumuz Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’da devletimizi kurtardı. Devletimiz payidar oldu payidar olmaya devam edecek" dedi.

ÇELEBİ: HDP’NİN OLDUĞU DENKLEM PKK İLE MÜCADELE EDEBİLİR Mİ ?
Üye katılım töreninin açılışında konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin Kurtuluş Savaşı’ndan sonraki en ciddi egemenlik mücadelesini verdiğine vurgu yaparak, terörle mücadelenin önemine dikkat çekti. Çelebi, "HDP’nin olduğu bir denklem PKK ile mücadele edebilir mi ? HDP’nin olduğu bir denklem, milli savunma sanayisindeki başarılara imza atabilir mi ? HDP’nin olduğu bir denklem yani il başkanlıklarını dahi PKK’nın askerlik şubesi gibi kullanan HDP’ye bakanlık verdiğinizde Türkiye refaha ulaşabilir mi ? FETÖ’den 4 yıl cezaevinde yattım, asla şunu söylemedim. 4 sene yattık diye 'FETÖ, PKK devlete çöksün' demeyiz biz. 13-14 yaşında bir babanın evladını aldı, pilot yaptı. Biz de bu devlete minnet borcumuzu bu saflara katılarak ödemeye çalışıyoruz. FETÖ’cü polis oldu, emniyette benim cep telefonuma terörist numaralarını koydu. FETÖ’cü doktor oldu serumuna ilaç koydu, ölümden döndü. FETÖ’cü hakim oldu adaletin terazisini bozdu. FETÖ’cü asker oldu, 15 Temmuz’da silahına halka karşı mermi koydu. Babacan’ın olduğu denklem FETÖ ile mücadele edebilir mi? Abdullah Gül’ün olduğu denklem FETÖ ile mücadele edebilir mi? İşte terörle mücadele boyutu bu" dedi.

ATATÜRKÇÜLÜK VURGUSU
Konuşmasında askerlerle ilgili bir hikayeyi de paylaşan Çelebi, "Bosna’da bir askeri birliğimiz savaş zamanı Türkiye’den gönderilen malzemeleri vatandaşlara dağıtıyor. Bosna’da bir dağ köyünde köyün ileri geleni, komutanım yukarıda yaşlı bir teyze var ona da bu yardımları ulaştırır mısınız, diyor. Kutuları sırtlanıyorlar. Teyze askeri görür görmez ‘Türk müsünüz?’ diye soruyor. Binbaşı ve yüzbaşı orda beraber ağlaşıyorlar. Mazlumlar Türkleri bekliyor. Önümüze dayatılan bu 6’lı masanın krizleri ile mi uğraşalım? Bu seçim bununla ilgilidir. Bu kavga düzenini reddetmemiz gerekiyor. Atatürk’ün partisi olduğunu iddia edenler, biz o Atatürkçülerden değiliz. Koyu Dersim lobisinin sahte Atatürkçülerinden değiliz. Bizler o darbecilerin kukla Atatürkçülerinden değiliz. Bizler milletin manevi değerlerine düşman olanlardan değiliz. Aramızdaki fark bu. Atatürk antiemperyalist idi. Bakıyorsunuz danışman Almanya’dan para Londra’dan demokrasi, Amerika’dan dileniliyor. Nerde Atatürkçülük? İmzaladıkları mutabakat metninde bir kez bile Atatürk geçmiyor. Cumhur İttifakı Atatürk’ü korumada daha ileridir. Bizim bölünecek devletimiz yoktur, indirilecek bayrağımız, verilecek toprağımız, vazgeçilecek tek bir insanımız yoktur." diye konuştu.

‘HER SANDIKTA 50’ŞER MÜŞAHİDİMİZ OLACAK’
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise İzmir’de de birinci parti olmak için çalıştıklarını söyledi. Sürekli, "Bize, seçim hazırlıkları başladı mı diye soruyorlar. Bende diyorum ki; bizim çalışmamız bitti, biz hazırız. Biz çalışmaya 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından başladık. Hiçbir zaman sahadan ayrılmadık. 530 bin 300 üyemizle hazırız. Sıra geldi sandık güvenliğine. Uzun yıllardır çalışıyoruz. Sandıklara sahip çıkacağız. Bu kez her sandıkta en az 50 şer tane müşahidimiz olacak. Sonra Gündoğdu Meydanı’nda sayın cumhurbaşkanımızın rekor oyla seçildiğinin kutlamasını yapacağız. İzmir’de de birinci olmayı kutlayacağız” dedi.
Konuşmaların ardından üye katılım töreninde en genç üye Özdenaz Kaymaz'a rozet takıldı. 101 yaşındaki en yaşlı mevcut üye Mustafa Kublay da programa katılırken, 12 kadın kollarından, 12 gençlik kollarından, 6 tane de sivil toplum kuruluşu temsilcisinden 30 kişiye temsili olarak rozet takıldı. Son 3 yılda İzmir'de 237 bin kişinin AK Parti'ye üye olduğu bildirildi.