3 gündür aranan güvenlik korucusundan kötü haber geldi 3 gündür aranan güvenlik korucusundan kötü haber geldi

Hamas Hareketi, Gazze Şeridi'ndeki Nasır Hastanesi'nde bulunan toplu mezarlarda ortaya çıkan durumun, İsrail'in işlediği suçların boyutunu bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade etti.

Hamas'ın Açıklaması

Hamas, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinden çekilmesinin ardından Nasır Hastanesi kompleksinde bulunan toplu mezardan 190 cesedin çıkarılmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, özellikle hastane bahçelerinde bulunan toplu mezarlardaki durumun, işgalci siyonist ordunun işlediği suç ve vahşetin boyutunu yeniden gözler önüne serdiği vurgulandı. Bulunan toplu mezarların, Gazze Şeridi'nde kayıp kişilerin akıbetleriyle ilgili soruları yeniden gündeme getirdiği belirtildi.

İsrail'in Eylemleri

Açıklamada, İsrail ordusunun sınırsız askeri ve siyasi destek olmaksızın hastanelerde, sığınma ve barınma merkezlerinde, mülteci kamplarında silahsız sivillere yönelik katliamlarını sürdürmesinin mümkün olmayacağı vurgulandı. Hamas, İsrail'e Filistin halkına karşı 6 aydan daha uzun süren bu "katliam savaşını" sürdürme imkanını Washington'un verdiği kaydetti. ABD yönetiminin İsrail'e koruma sağladığı ifade edilerek, bu faşist oluşuma destek verdiği belirtildi.

Son Durum

Filistin resmi haber ajansı WAFA, Gazze'deki sağlık kaynaklarından aktardığı habere göre, arama kurtarma ekiplerinin Nasır Hastanesi kompleksinde bulunan toplu mezardan İsrail askerleri tarafından öldürülen kadın ve erkek çeşitli yaş gruplarından 190 kişinin cesedini çıkardığını duyurdu.

Kaynak: AA