23 bin litre sahte akaryakıt ele geçirildi 23 bin litre sahte akaryakıt ele geçirildi

Olay, 24 Eylül Pazar günü akşam saatlerinde Dumlupınar Mahallesi Ağırbaşlı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre sokağa gelen bir araçtan halıya sarılı bir ceset, yolun ortasına bırakıldı. Cesedin bırakıldığını gören vatandaşlardan biri, durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, cesedi yolun ortasından kaldırarak üzerinde inceleme yapılması için Adli Tıp Morgu'na kaldırdı. Yapılan incelemede cesedin Özbekistanlı Umidillo Mirmahkhmudov'a ait olduğunu belirledi.

Yapılan incelemelerde cesedi bırakan kamyonet, Esenler'de bir adreste bulundu. Çalışmalarını devam ettiren ekipler, öldürülen Umidillo Mirmahkhmudov'un boşandığı eşi Mukhtasarkhon M.'yi ve imam nikahlı eşi Abdulborıy M. ile üç kişiyi daha gözaltına aldı. Öldürülen Mirmahkhmudov'un boşandığı eşinden olan üç çocuğu da koruma altına alındı.

CESEDİ ÖNCE STREÇ FİLME, SONRA HALIYA SARMIŞ

Gözaltına alınan şüphelilerden Abdulborıy M., polise verdiği ifadede "Şahsın boşandığı eşi ile imam nikahlı olarak evlendim. Bu evliliği bir türlü kabul etmedi. Süreli tehdit ve rahatsz ediyordu. 23 Eylül günü de çocuklarını görme bahanesiyle eve geldi. Aramızda tartışma çıktı. Ardından olay gerçekleşti. Öldüğünü anlayınca önce streç filme sardım, ardından halıya sardım. Ardından akrabamı aradım. Kamyonetle sanayide çalıştığım dükkana cesedi götürdük. Bir gece orada kaldı. Daha sonra bir başka nakliyeci ile cesedi götürüp yol kenarına attık" dediği öne sürüldü.

Konuyla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: DHA