Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son bilgilere göre, hafta sonu iç ve kuzeybatı bölgelerinde sağanak yağış ve toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklıkları Marmara ve Kuzey Ege'de mevsim normallerinde seyredecekken, diğer bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde olacak.

4.4 büyüklüğünde korkutan deprem! 4.4 büyüklüğünde korkutan deprem!

Bugün Hava Durumu

Bugün yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Marmara, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.

Rüzgarın İç Anadolu ile Doğu Akdeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor. İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde ise yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Yarın Hava Durumu

Yarın yurt geneli parçalı bulutlu, Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi çok bulutlu olacak. İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ise yağışlı geçecek. İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ise toz taşınımı görülecek.

Hava Sıcaklıkları

Hava sıcaklıkları Marmara ve Kuzey Ege'de mevsim normallerinde seyredecekken, diğer bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde olacak.

Öneriler

Sağanak yağış ve toz taşınımı beklenen bölgelerde yaşayan vatandaşların yetkililerin uyarılarını dikkate almaları ve gerekli önlemleri almaları tavsiye edilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ