CHP’den Konak Belediye Başkan adayı olmak isteyen Hacer Foggo, aday gösterilmemesinin nedeninin sosyal medya paylaşımı olduğunu açıkladı. Foggo, paylaştığı fotoğrafın İstanbul’a çalışmaya gittiği bir tarihte çekildiğini ve kadın kollarının kendisine haksızlık yaptığını söyledi.

Foggo’dan açıklama: “Bir çift sözüm var”

Foggo, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, adaylığına Parti Meclisi’nde (PM) itiraz edenlerin İzmir’den ayrılırken çektiği bir fotoğrafı gerekçe gösterdiğini belirtti. Foggo, “Benim adaylığıma PM’de itiraz edip İzmir’den ayrılış fotoğrafımı gerekçe gösterenlere bir çift sözüm var” dedi.

Foggo, şöyle devam etti: “Ben İzmir’de iken CHP Genel Merkezi’nden aradılar ve İstanbul’a geçmemi, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimi için İstanbul’da çalışmamı istediler. Ben de partimin emrine uyarak İstanbul’a gittim.”

Foggo, paylaşımında videoya da yer verdi. Videoda, İstanbul’da bir otelde kaldığı ve boş zamanlarında gezdiği görülüyor. Foggo, “Buyrun o tarihte paylaştığım ve adaylığımı engelleyen kadın kollarına İstanbul’dan tatil videom” açıklamasında bulundu.

Foggo’nun adaylığına neden itiraz edildi?

CHP’den Konak Belediye Başkan Aday Adayı olan Hacer Foggo, aday gösterilmemesine tepki göstermişti. Foggo, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Siz beni sığdıramadınız CHP’ye, oysa ben sığınılacak bir liman değil, talana, yoksulluğa karşı mücadele edecek kamusal bir alan için aday oldum. Şimdi yine ülkenin her yanındaki o girilemeyen evler, o sokaklar beni bekler” ifadelerini kullanmıştı.

Halk TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Foggo’nun adaylığına büyük bir itiraz yükseldiğini söylemişti. Özel, “MYK’ya sunduğum listede Hacer Foggo vardı. Ancak büyük bir itiraz yükseldi. 14 Mayıs günü seçim bitince havaalanından paylaştığı resim bana gösterildi ve itiraz edildi. İzmir’den ve özellikle kadın kolları başkanının atanması için mücadele verdiler” ifadelerini kullandı.

Özel, Foggo’nun paylaştığı fotoğrafın, partinin İstanbul’da çalışmasını istediği bir dönemde çekildiğini bilmediğini de ekledi.

Bavullu fotoğraf Foggo'yu adaylığından etti: Özgür Özel'den açıklama Bavullu fotoğraf Foggo'yu adaylığından etti: Özgür Özel'den açıklama
Foggo İsyan Etti: Beni CHP'ye Sığdıramadınız Foggo İsyan Etti: Beni CHP'ye Sığdıramadınız

Kaynak: HABER MERKEZİ