Güzelbahçe Belediyesi tarafından 5 Haziran Çevre Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu yıl "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla kutlanan özel günde, öğrencilerin geri dönüşümden yapmış olduğu ağaç, avize, kedi evi, çiçek gibi objeler sergilendi. Sergi, 5-7 Haziran tarihleri içerisinde gezilebilecek. 

Bornova'nın Kent Marketi açılıyor Bornova'nın Kent Marketi açılıyor

Siteler Mahallesi’nde başlayan temizlik etkinliği; Güzelbahçe Belediye Başkan Vekili Ali Dönmez, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, Güzelbahçe Belediyesi müdür, amir, personeller ve halkın katılımıyla yapıldı. Yalı Mahallesi'ne kadar geniş bir alan içerisinde yapılan temizlik etkinliği yoğun bir katılımla düzenlendi. 

Temizlik etkinliğine destek veren herkese teşekkür eden Güzelbahçe Belediye Başkan Vekili Ali Dönmez, ‘‘Topluma örnek olmak bizim görevimiz. Bugün öğrencilerimizin emekleriyle oluşturduğu ileri dönüşümden sergiyi açtık ve üç gün boyunca belediyemizde sergileyeceğiz. Bilinçli toplumla çevremiz, Güzelbahçemiz her zaman temiz kalacaktır. Çevre konusunda atacağımız adımlar, çocuklarımızın geleceğine yapacağımız en önemli yatırım ve geleceğimizin güvencesi olacaktır" diye konuştu.

Kaynak: igf