Yerel seçimlerin bitmesiyle birçok ilde sandıklara itiraz edildiği gibi Güzelbahçe’de de mazbata krizi yaşandı. Güzelbahçe’de birinci parti çıkan CHP’nin Belediye Başkan adayı Mustafa Günay mazbatasını almaya hazırlanırken hâkime hanımın rapor alması nedeniyle ertelendi. Konuyu duyar duymaz YSK Güzelbahçe İlçe Seçim Kuruluna giden Başkan Günay tepki gösterdi. “Bu bir hak gaspıdır. Önce hâkime hanım değerlendireceğini söyledi ardından raporlu olduğunu söyleyip ayrıldı. Yapılan tüm itirazların reddedilmesine rağmen mazbatamız verilmedi. Tabi ki doğal bir haktır itiraz edilmesi fakat itirazı seçim kurulu reddediyor sonra da mazbatayı vermiyor. Kimse Güzelbahçelinin verdiği hakkı gasp edemez. Vatandaşlarımız en demokratik hakkını kullanmış ve sandığa gitmiştir. Ama türlü ayak oyunlarıyla, hilelerle karşılaşıyoruz. Demokrasiyi kendi kirli siyasetine alet edenler şunu bilmelidir ki güneş balçıkla sıvanmaz. Er ya da geç biz bu mazbatayı alacağız ama sizlerin kirli oyununa gelmeyeceğiz” dedi.

Akıllı Telefonunuz Daha Uzun Süre Dayansın: Şarj Etme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin! Akıllı Telefonunuz Daha Uzun Süre Dayansın: Şarj Etme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin!

Rbt01421 (1)R B T01417

Gençlik kolları ‘mazbatayı ver mazbatayı var’ sloganları attı. Alkışlarla protesto edildi. Mazbata verilene kadar ayrılmayacaklarını söyleyen Güzelbahçe CHP İlçe Başkanı Devrim Seyrek, “demokrasiye pranga vurmak isteyenler bir gün o prangaların esiri olacaklardır” dedi. 

Editör: Kazim Bozkurt