Uyuşturucu ile mücadeleye taksici desteği

Uyuşturucu ile mücadeleye taksici desteği

İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, uyuşturucuyla mücadele için el ele verdi. Zehir tacirlerinin tespit edilip, polise bildirilmesi için taksi şoförlerine eğitim verilmeye başlandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, daha huzurlu ve güvenli bir toplum için işbirliğine imza atıyor. İşbirliği kapsamında, suç ve suçlularla mücadelede taksicilerin polise destek olması hedefleniyor. Bu amaçla da şoförler farklı alanlarda eğitime alınıyor. Bu işbirliğinin biri de narkotik alanında gerçekleştiriliyor. Gençleri zehir batağına çekmek isteyen uyuşturucu madde satıcılarının taksileri kullandıklarında tespit edilerek yakalanması planlanıyor. İzmir Narkotik Şube Müdürlüğü uzmanları, bir zehir tacirinin nasıl anlaşılabileceğine ilişkin, şoförleri detaylı olarak bilgilendiriyor.

uyusturucu

Eğitimlerde, her uyuşturucu kullanıcısının potansiyel satıcı olduğuna, her satıcının da mutlaka bağımlılığının bulunduğuna dikkat çekiliyor. Uyuşturucu kullananların fiziksel görünümleri ile sergiledikleri davranış bozuklukları örneklerle anlatılıyor. Bu kişilerin şehir içinde dikkat çekmeden bir yerden başka bir yere ulaşmak için taksileri tercih edebildiğine dikkat çekiliyor. Böyle durumlarda özel iletişim kanalları aracılığıyla polise haber verilmesi isteniyor.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, her taksicinin bir narkotik polisi duyarlılığıyla hareket edeceğini söyledi. Anık, "Gençlerimizi uyuşturucu bataklığına sürükleyerek geleceğimizi zehirleyenlere karşı üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Tüm esnaf arkadaşlarımın bu konuya hassasiyetle yaklaşacağına ve eğitimlerde öğrendiklerinin ışığında uyuşturucuyla mücadelede polisimize destek olacaklarına yürekten inanıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER