Tarihi çeşmeye iç çamaşırlarıyla girenler aranıyor

İtalya’nın başkenti Roma'da tarihi bir çeşme içerisinde iç çamaşırları ile yüzen iki kişinin resimlerinin sosyal medyada yayılması tepkilere neden oldu.

Tarihi çeşmeye iç çamaşırlarıyla girenler aranıyor


İtalya’nın başkenti Roma'da tarihi bir çeşme içerisinde iç çamaşırları ile yüzen iki kişinin resimlerinin sosyal medyada yayılması tepkilere neden oldu. Tepkiler karşısında harekete geçen Roma polisi sosyal medya üzerinden soruşturma başlattı.
İlk olarak pazar günü Roma Fa Schifo (‘Roma Berbat') adlı blogda yayınlanan resimler, Piazza Venezia'da bir çeşme içinde oynayan iç çamaşırlı iki adamı gösteriyor.

Görüntülerdeki halleri ile tepki çeken iki kişi için hakarete geçen Roma polisi, Fa Schifo (‘Roma Berbat') adlı blogda yayınlanan resimleri kişilerin kimliklerinin tespiti ve nerede olduklarına dair istihbarat almak için Facebook sayfasında paylaştı. Polisin sosyal medya üzerinden başlattığı operasyon, kişilerin turist olduklarını ortaya çıkardı.Blogda yer alan videoda, kişilerin Altare della Patria'da içerisinde bulunan tarihi fıskiyenin içerisinde iç çamaşırları ile sırıtarak banyo yaptığı görülüyor.Altare della Patria, ülkenin birleşmesinden sonra İtalya'nın ilk kralı şerefine yaptırılan bir anıt olma özelliğini taşıyor. Ayrıca anıt, tüm ölen askerlerin anısına yapılmış Meçhul Asker Anıt Mezarı'na da ev sahipliği yapıyor.

Polisin Facebook üzerinden yapmış olduğu paylaşıma gelen yorumlarda, görgü tanıklarından biri, "Şüphelilerden biri, yabancı ve anadili İngilizceydi" yorumunda bulundu.

Tartışmaları görüntülere sinirlenen Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada oldukça sert ifadelere yer verdi. Salvini,"Eğer yakalanırlarsa bu salakları nasıl eğiteceğimi biliyorum. İtalya, onların ev banyosu değil" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Luca Bergamo ise konu ile olarak, şüphelilerin yakalanması halinde mümkün olan en ağır cezayı alması gerektiği savundu.

Şüpheliler, yasadışı ve saldırgan davranış sergilemek suçundan aranıyor. SPUTNİK

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER