Tacettin Bayır: Neden geri çekildin?

Bayır, "Onlarca bakan ve iktidarla ilişkiler kurdun. Her zorluğu yenecek deneyim ve tecrübeye sahiptin. Seçime 12 saat kala neden geri çekildin?"

Tacettin Bayır: Neden geri çekildin?
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir Ticaret Odasında gerçekleşecek olan seçimlerin mevcut Başkanı ve Başkan Adaylarından olan Ekrem Demirtaş’ın yarıştan çekilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Demirtaş’ın, "Çeyrek asır boyunca İzmir gibi çağdaş bir kentte ticaret erbabının başkanlığını yaptığını’’ hatırlatan Bayır, "Onlarca bakan ve iktidarla ilişkiler kurdun. Her zorluğu yenecek deneyim ve tecrübeye sahiptin. Geçen hafta seçimleri kendinden emin bir şekilde kazanacağını belirtmiştin. Şimdi seçime 12 saat kala neden geri çekildin?" sorusunu yöneltti.

İzmir Ticaret Odasında hafta gerçekleşecek seçimler öncesi, Ekrem Demirtaş’ın geri çekildiğini duyurması, İzmir’de pek çok kesimde soru işaretleri yarattı. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da bu çekilmenin nedenini yaptığı bir açıklamayla sordu.

Bayır açıklamasında, "İktidar, devlet gücü ve baskısı ile Odaları, Sivil toplum kuruluşlarını ele geçirmek istiyor. Diğer illerde yapılan bu baskıyı İzmir’de de görebiliyoruz. Seçimlerde oy kullanacak üyelerin tüm siyasi baskılara rağmen ve bazı üyelerin Ekrem Demirtaş’a kızgın olmalarına rağmen, Ekrem Beye oy vereceklerini duyuyorduk. Meclis yapısı belli olduğunda, Sayın Demirtaş, ’Benim için kolay bir seçim olacak’ ifadelerini kullanmıştı. Şimdi ne oldu da, Ekrem Demirtaş seçime 12 saat kala geri çekildi? Seçimi kazanamama düşüncesi mi, geri çekilme kararında etkili oldu, yoksa başka neden ya da nedenler mi var? Bu, netlik kazanması gereken konuyu Demirtaş’ın kamuoyu ile paylaşması gereklidir’’ ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER