Sendikadan Kocaoğlu'na jet yanıt

Sendikadan Kocaoğlu'na jet yanıt

Demiryol-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz, Menemen'de düzenlenen törende İZBAN grevi hakkında konuşan Aziz Kocaoğlu'na cevap verdi.

Ervüz, Kocaoğlu'nun gittiği her toplantıda grev hakkında konuştuğundan bahsederek, “Sayın Kocaoğlu, gittiği kahve toplantılarında bile bizi konuşuyor. Konuşmalarında bu işin sorumlusu ben değilim diyor. O değilse, neden sürekli savunmasını yapıyor? TCDD sessizliğini koruyorken, Kocaoğlu sürekli konuşuyor. Kocaoğlu, aday olsaydım yüzde 22 zam bile vermezdim diye devam ediyor. Zaten vermemiş gibi bir şey. Bizim sendika olarak hazırladığımız ücretlendirmelerimizi okusun. Neden greve gittiğimizi anlasın” dedi.
Başkan Ervüz, belediyenin işçilere dağıttığı ikramiyelerin adaletsiz olduğundan bahsederek, şöyle devam etti: “Belediye, işçilerine 112 gün ikramiye veriyor. Metroda ise 100 gün. Bize geldiğinde ise tasarruf yapma ihtiyacı hissederek, 85 gün veriyor. En son 90 güne çıkartırız dedi. Kademeli olarak 110 güne çıkartalım dedik. Kabul etmedi. Adaletsiz davranıyor. Sürekli sendikayı hedef gösteriyor.
Madem demokrasiye inanıyor. Sayın Kocaoğlu'na soruyorum: “Çoğulcu demokrasi, zam oranını kabul etmiyorsa, nasıl greve gitmeyeceğiz?”

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER