Rusya'da yangın faciası: 53 ölü

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bir alışveriş merkezinde çıkan yangında 53 kişi hayatını kaybetti.

Rusya'da yangın faciası: 53 ölü

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bir alışveriş merkezinde çıkan yangında 53 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’nın Sibirya bölgesinin Kemerovo şehrinde bulunan Zimnyaya Vişnya isimli alışveriş merkezinde dün öğle saatlerinde yangın çıktı. Yangın, dört katlı AVM'nin en üst katındaki sinema salonu ve çocuk oyun alanlarının yer aldığı kısımda başladı. Alevler kısa sürede tüm binayı sararken, gökyüzü de dumanla kaplandı. Yangın sırasında iki sinema salonu çöktü.

Yangının gerçek boyutu daha sonra ortaya çıktı. Faciada ilk belirlemelere göre; 53 kişi yaşamını yitirdi. Yangında 48 kişi yaralanırken, 16 kişiden ise haber alınamıyor.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'da bir alışveriş merkezinde çıkan yangın nedeniyle yaşamını yitirenler için Rus halkına taziyelerini iletti.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rusya'nın Kemerovo kentinde çıkan yangında çok sayıda insanın hayatını kaybetmesinden üzüntü duyduğunu belirtti. "Rus halkına ve devletine başsağlığı, yangında yakınlarını kaybedenlere sabır dilerim." ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanlığının Twitter hesabını da mesajına ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 11:28
YORUM EKLE