Robot, bakandan özür diledi!

Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın konuşmasını araya girerek kesen robot Kanal D haberde Bakan'dan özür diledi.

Robot, bakandan özür diledi!

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun düzenlediği Güvenli İnternet Günü programı sırasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın konuşmasını sık sık araya girerek kesen robot Sanbot Kanal D haberde Bakan'dan özür diledi.

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun düzenlediği Güvenli İnternet Günü programında sunum yapan Sanbot, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın sık sık sözünü kesince Arslan, görevlilere seslenerek, müdahale edilmesini istemişti.

Robotun birkaç kez üst üste sözünü kesmesi üzerine Arslan, görevlilere seslenerek, “Bunun kafası karıştı. Buraya mı hitap edeyim, oraya mı, doğrusu benim de kafam karıştı. Kim kontrol ediyorsa gereğini yapsın lütfen” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine ilgililer uzaktan kontrol edilerek Sanbot'u sahneden uzaklaştırılmıştı.

Bugün Kanal D haberin bulduğu Sanbot, Bakan Arslan'dan özür diledi!

ROBOT SANBOT KİMDİR?


Çinli bir firma tarafından geliştirilen robot Sanbot, Türkiye’de de satışa sunuldu. Sanbot’un, üzerinde kendi yazılım platformu bulunuyor. İnsan ve nesneleri tanıyabilen robot, izleme, konuşma algılama, yüz tanıma gibi özelliklere de sahip bulunuyor. Sanbot’un ayrıca projeksiyondan görüntü oynatma, müzik çalıp dans etme gibi yetenekleri de bulunuyor.

İnsansı Sanbot, bankalar, havalimanları, alışveriş merkezleri, perakende sektörü, hastaneler, oteller, restoranlar, okullar, fuarlar, evlerde servis, karşılama ve yönlendirme, turizm, eğlence, eğitim, satış, ev hizmeti ve güvenlik amaçlı görev alıyor. Katıldığı etkinliklerde insanlarla diyalog da kuruyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER