Partilerde sandık mesaisi

İzmir'de, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde kullanılan oyların tasnifini yapan İl Seçim Kurulu, sonuçları açıkladı.

Partilerde sandık mesaisi
İzmir'de siyasi partiler, 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçimler için sandık mesaisinde olacak. İzmir genelinde toplam 1171 okulda, 9 bin 334 sandık kurulacak. CHP İzmir İl ve ilçe örgütlerinden 30 bine yakın kişi, seçim günü görev yapacak. AK Parti de İzmir'de her sandık başında, 1 müşahit, 1 asil, 1 de yedek üye bulunduracak. Seçim günü partiler tarafından görevlendirilen avukatlar da sandık başlarında olacak.

CHP İzmir'de, 24 Haziran Pazar günü her sandık başında 3 müşahit görevlendirecek. Parti, pazar günü için 30 bine yakın partili ile birlikte görev yapacak. Yine, her sandıkta bir avukat bulundurulacak. AK Parti İzmir İl Teşkilatı'nda da seçim günü için hummalı bir çalışma var. Alınan bilgilere göre, İzmir'de bulunan 9 bin 334 sandık için AK Parti, 1 müşahit, 1 asil ve 1 yedek üye görevlendirecek. Asil üyelere sandık eğitimi de verildi. Ayrıca asil ve yedek üyelerin haricinde kat sorumlusu, bina sorumlusu ve okul sorumluları da bulundurulacak. 30 ilçede 30 hukukçu da AK Parti adına görev yapacak. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nın 24 Haziran için hazırlıkları tamamlandı. İYİ Parti'nin sandık başında 2 görevlisi bulunacak. Ayrıca her okulda 10 kişilik ekip görev alacak. Partinin yalnızca sandık başında 25 bin kişilik görevli bulunduracağı belirtildi.

MHP İzmir İl Teşkilatı da 20 bin kişi ile o gün sandık başlarında olacak. Bina sorumluları ve gezici ekiplerin de görev yapacağı pazar günü, parti tüm il ve ilçe teşkilatı ile alanda olacak. Ayrıca il ve ilçe merkezlerinde hukuk birimleri de çalışmalara katılacak. HDP İzmir İl Örgütü de toplamda 25 bin kişi ile sandıklarda görev alacak. Partinin 'Selahattin Demirtaş'a 1 mişahit, HDP'ye 1 müşahit kampanyası' da bulunuyor. DHA
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER