Mesai arkadaşları için umut arıyorlar

İZBAN'da gişe memuru olarak çalışan ve aplastik anemi teşhisi konulan Ayfer K. için mesai arkadaşları kampanya başlattı. Sosyal medyadaki kampanyada işçiler, herkesi kan bağışına çağırdı

Mesai arkadaşları  için umut arıyorlar

HABER/ Gökçe ADAR

İZBAN Genel Müdürlüğü'nde gişe memuru olarak çalışan, aplastik anemi teşhisi konulan 36 yaşındaki Ayfer K. için İZBAN işçileri sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. İşçiler, Ayfer K. için vatandaşları, Kızılay Kan Merkezi'ne kan vermeye davet etti.

Kan örneği verin

İşçilerin yaptığı ortak paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Şirketimizde gişe memuru olarak çalışan Ayfer K., Ege Üniversitesi Hematoloji Merkezi'nde aplastik anemi teshisi ile yatmaktadır. Arkadaşımızın bir an önce ilik nakli olması gerekli. Hastalığı vücudu ilik üretemiyor anlamına geliyor. Nakil olabilmesi için tedavisi başladı. Tek tek devletin karşıladığı kadar ailesinden örnekler alınıyor. Fakat donörün daha hızlı bulunabilmesi için Kızılay Kan Merkezleri'ne daha fazla örnek vermek gerekiyor. Sizlerden ricamız kimliğinizle Kızılay Kan merkezlerine gidip ilik nakli bekleyenler için örnek vermek istediğinizi söyleyip Ayfer ve diğer nakil bekleyenler için umut olmanız. Hayatlar kurtulsun, insanlar sevdiklerinden ayrılmasın çocuklar annesiz büyümesin. Şimdi sizden ricamız Bayraklı'da Manavkuyu'da Kızılay Kan Merkezi'ne ya da Konak'ta İZSU'ya yakın olan kan merkezine kimliğinizle gidip sadece kan örneği vermeniz. Saygılarımızla.” Ayfer K.'nın Ege Üniversitesi Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde yattığı öğrenildi. Hastanın, Acil AB (+) Trombosite ihtiyacı olduğu bilgisi alındı. Hasta ile ilgili 05382243342 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER