Kahvehane esnafı geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti

İzmir'de iş yerinin kirası ve banka borçlarını ödeyemediği için bunalıma girdiği öğrenilen 10 yıllık kahvehane esnafı Erdal Şenözpak intihar etti.

Kahvehane esnafı geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti

İzmir Buca'da kahvehane işletmecisi Erdal Şenözpak, geçim sıkıntısı nedeniyle canına kıydı. Koronavirüsü yasakları nedeniyle kapalı olan kahvehanesinde intihar eden iki çocuk babası 50 yaşındaki Şenözpak’ın iş yerinin kirası ve bankalara olan borçlarını ödeyemediği için bunalıma girdiği öğrenildi.
Kimsenin bulunmadığı sırada kahvehanede silahla kalbine ateş eden Şenözpak olay yerinde hayatını kaybetti.

14 ayda 5 bin lira destek

Şenözpak’ın iş yeri olan Umut Kırathanesi’ne giden İzmir Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, “Yeter artık” diyerek isyan etti. Karabağlar ilçesinde kahvehane işleten 59 yaşında Nuri Çengeloğlu’nun da geçtiğimiz günlerde ekonomik sıkıntılara dayanamayarak evinde intihar ettiğini hatırlatan İsmail Hakkı Kırdı, 14 aydır iş yerleri kapalı olan kahvehane ve oyun salonu işletmecilerinin bunalıma girdiğini belirtti. Anayasa'ya göre devletin esnafı koruyucu tedbirleri alması gerektiğini söyleyen Kırdı, “14 ayda yapılan destek sadece 5 bin lira. Arkadaşlarımız bu para ile taksidini mi, iş yeri kirasını mı ödeyecek, evini mi geçindirecek, sigorta vergisini mi verecek ne yapacak? Esnafımız bunalıma gidi. Madem tamamen kapattınız en azından bir asgari ücret verseydiniz o insanlar geçimlerini sağlardı" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 10:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyyûp esen
Eyyûp esen - 2 ay Önce

Esnafın halini gören yok sebeb olanlarin hakįndan Allah gelsin

banner97

banner96