Kadın Filmleri Festivali İzmir'e geliyor

16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Antalya'nın ardından 30 Mart-1 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir'de devam edecek.

Kadın Filmleri Festivali İzmir'e geliyor

16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Antalya'nın ardından 30 Mart-1 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir'de devam edecek.

İzmir Kadın Dayanışma Derneği ve Bağımsız Kadın İnsiyatifinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 8 şehirde 2 ay sürecek festival 30 Mart-1 Nisan tarihlerinde Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde olacak.

Festivalde izleyiciler, kadın yönetmenlerin kadın filmlerinden öte, sinemaya ve hayata farklı kadrajlar açan kadınların, ‘sinemayla dansını’ izleme olanağı bulacak. Türkiye ve dünyadan filmlerin yanı sıra söyleşiler, atölyeler ve toplu gösterimlerin olacağı zengin bir içerik sunan festival programı bu yıl, “Ne söz biter, ne yol, ne de düş” sözüyle perdelerini açacak. İzmirliler 16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında gösterimi yapılacak tüm filmleri ücretsiz izleyebilecek.

Festivalde forum ve söyleşi etkinlikleri de yapılacak. "Kadınlar Vardır" adlı forumda kadınlar, 2017'de "var olma" ve "var etme" deneyimlerini paylaşacak.

Festival kapsamında "Evin Sakinleri / Monir Geyhdi, Filistin'i İşlemek / Carol Mansour, Yeter Artık Yeter / Khauther Ben Hania, Yaz Sıcağında Teori / Irene von Alberti, Babamın Çalıya Döndüğü Gün / Nicole Van Kilsdonk, İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer, Annelik / Roqiye Tavakoli, Kaygı / Ceylan Özgün Özçelik,16 Hafta / Carlota Coranado, Apne / Nicola Stephanie Sangs, Arin / Mizgin Müjde Arslan, Homur Homur / Simay Çalışkan, Nergis Karadağ, Kameralı Kadınlar / Neslihan Siligür, Ölçek / Emine Gezici Üstündağ, Mekanlar ve Yüzler / Agnes Varda, Jr İlahi Düzen / Petra Volpe" filmleri gösterilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER