Kadifekale'de yine yangın

Kadifekale ağaçlandırma alanında yangın çıktı, binlerce fidan zarar gördü.

Kadifekale'de yine yangın

Akşam saatlerinde İzmir Kadifekale ağaçlandırma alanında henüz bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. İzmir Büyükşehir itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü ancak ağaçlandırma alanında binlerce fşdan zarar gördü. Aynı bölgede daha önce de 2018 yılında ve 2017 yılında yangın çıkmıştı. 3 Haziran 2018 tarihinde çıkan yangında da binlerce fidan zarar görmüştü. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe o dönem çıkan yangınlara, "Yine Kadifekale yine yangın. Sistematik olarak bu bölgedeki emek emek işlenen ağaçlandırma alanımızda yangın çık(arıl)ıyor! Bu yıl aynı bölgede 20 küçük yangın daha var kayıtlarımızda! Yazıklar olsun. Ağaçlardan ne istiyorsunuz, günah değil mi? İnsaf, vicdan ne olur" diye isyan etmişti.

Buğra Gökçe bu akşam çıkan yangından sonra da sosyal medya hesabından bir video paylaştı ve, "Kadifekale ve Buca Yedigöller yakınlarında ağaçlandırdığımız alanlara defalarca zarar verildi... 
Bugün her ikisinde de benzer zamanlarda çıkan yangında emek emek büyüttüğümüz fidanlar yine zarar gördü. Ne olur piknik yaparken ve sigara izmaritlerine dikkat edelim! Çok üzgünüm!" ifadelerini kullandı.

Bu akşam çıkan yangından sonra da Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "İzmir BB’nin binlerce fidan diktiği Kadifekale’deki ağaçlandırma alanında yangın çıktı. Akşam saatlerinde çıkan yangın, Büyükşehir İtfaiye ve belediyemiz ekiplerinin müdahalesiyle söndürülse de binlerce fidan zarar gördü. Küçük bir kıvılcımın felakete dönüşmesine izin vermeyelim" paylaşımını yaptı.

Yangınların çıkış nedeni henüz belli değil ancak yetkililer piknik veya sigara izmaritinden çıkmış olabileceğini düşünüyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gündüz Kapancıoğlu
Gündüz Kapancıoğlu - 4 ay Önce

K.kalede belediye denetimi hiç yok.sorun bu..sur içi illegal işgal altında..çöplük ve hırdalık alanlar oluşmuş..derhal el konmalı zabıta denetim noktası kurulmalı..

Benal Kut
Benal Kut - 4 ay Önce

Bu yeşilliklere,ağaçlara düşmanlık nedir.yazık.birileri herhalde rant peşinde.izmirli bunu yapmaz.ayni ateşler içinde yansınlar.

SIRADAKİ HABER

banner7