İzmir’e şehit ateşi düştü!

İstanbul’da meydan gelen helikopter kazasında şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özerli’nin Bergama’da yaşayan ailesine acı haber ulaştırıldı.

İzmir’e şehit ateşi düştü!

İstanbul’da meydan gelen helikopter kazasında şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özerli’nin Bergama’da yaşayan ailesine acı haber ulaştırıldı.

Dün akşam İstanbul’da 4'üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopter’in düşmesi sonucu 4 askerimiz şehit oldu. Şehit olan askerlerden Pilot Yüzbaşı Ümit Özerli’nin şehadet haberi Bergama’da yaşayan ailesine ulaştırıldı. Şehit Yüzbaşı Özerli’nin cenazesi Bergama’daki evine getirildikten sonra ikindi namazına müteakip Bergama Yeni Camii’nden kaldırılacak.

Ne Olmuştu?

Dün akşam saatlerinde İstanbul Çekmeköy'de bir askeri helikopter düştü. Kazada 4 asker şehit oldu. Test uçuşu için 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı'ndan havalanan UH-1 tipi helikopterde önce 2 pilot ve 4 teknisyen vardı.bakımdan yeni çıkan helikopter önce piste iniş yapıp 2 teknisyeni indirdi ve yeniden havalandı. Ancak Kirazlı Dere Mahallesi üzerinde arızalandı. Helikopter pilotları binaların arasındaki bir açık araziye zorunlu iniş yapmaya çalıştı. Pilotlar son bir çabayla helikopterin binalara çarpmasını önledi ama sitenin içindeki oyun parkına çakıldılar. Helikopter çarpışmayla alev aldı

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevkedildi. Yangına müdahale edildi.4 askeri personel Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.Kazanın ardından acı haberi istanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, İstanbul'da meydana gelen askeri helikopter kazasının incelenmesi için Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın görevlendirildiği bildirildi. Olay, İstanbul'da bugüne dek birkaç havacılık kazasının yaşandığı Samandıra'daki üsse yakın yerde gerçekleşti. Aynı tip UH-1 tipi helikopter 2,5 ay önce birkaç kilometre ötede düşmüş 5 asker şehir olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER