İzmir'de yeni korona virüs tedbirleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, artan korona virüs vakalarını önlemek için yeni kararlar aldıklarını duyurdu.

İzmir'de yeni korona virüs tedbirleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklma ile İzmir'de hızla artan korona virüs vakalarını önlemek için yarından itibaren halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara verileceğini duyurdu. Soyer yaptığı açıklamada, "Artan salgının önüne geçmek için ek önlemler alıyoruz. Yarından itibaren halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara veriyoruz. Teleferik tesisleri, Doğal Yaşam Parkı, Grand Plaza’nın işlettiği tüm restoran ve kafeler, Meslek Fabrikası’nın kursları bir süre kapalı kalacak." dedi.

Türkiye’de Mart ayından bu yana devam eden koronavirüs salgınında vaka sayılarının son haftalarda hızla artması ve İzmir Tabip Odası’nın yaptığı açıklamayla İzmir’de özellikle deprem sonrasında salgının kontrolden çıktığını duyurması üzerine bir dizi yeni önlem devreye alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen önlemler kapsamında halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara verildi. Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tüm kütüphaneleri ikinci bir karara kadar fiziki erişime kapattı. İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacağı duyurulan tiyatro oyunları, dans, film gösterileri, konserler, opera temsilleri, festival etkinlikleri, eğitim amaçlı koro ve atölye çalışmaları ile Kent Arşivi ve Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağ lı mekanlardaki sergiler durduruldu.

Kurslar, çocuk ve gençlik merkezleri kapanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Meslek Fabrikası bünyesindeki kurs merkezleri ile “FikrimİZ” ve “Fablab” atölyeleri de salgın nedeniyle çalışmalarına ara verdi. Bu süreçte Masalevleri, Çocuk Gençlik Merkezleri, Tarihi Havagazı Gençlik Yerleşkesi, Örnekköy Gençlik Yerleşkesi, kadın danışma merkezleri, engelli merkezleri ve Engelli Farkındalık Merkezi de kapılarını kapatacak.

Kafeterya hizmetleri durduruldu

GRAND Plaza şirketinin faaliyet gösterdiği İzmir Doğal Yaşam Parkı kafeteryaları, Asansör Kafeterya ve Restoran, Teleferik kafeteryaları ve et evi, İzmir Sanat Kafeteryası, Engelliler Merkezi ve Örnekköy tesislerinin kafeteryaları hizmetlerine ara verecek. İzmir Tarih Kültür Turları ve Tarih ve Fotoğraf Buluşmaları da bu süreçte yapılmayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi alınan önemler süresince koşu ve benzeri spor etkinlik düzenlemeyecek, tüm branşlardaki spor okulları da kapalı tutulacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Sayın başkanım A101 veşok bim gibi marketleri lütfen denetimi Arttırın buralargramaj ve fiyat larla oynuyor haksızca halkla dalga geçiliyor bence nacizane fikrim saygılar iyi çalışmalar diliyorum
Ali Sayın başkanım A101 veşok bim gibi marketleri lütfen denetimi Arttırın buralargramaj ve fiyat larla oynuyor haksızca halkla dalga geçiliyor bence nacizane fikrim saygılar iyi çalışmalar diliyorum - 2 hafta Önce

Ali Sayın başkanım A101 veşok bim gibi marketleri lütfen denetimi Arttırın buralargramaj ve fiyat larla oynuyor haksızca halkla dalga geçiliyor bence nacizane fikrim saygılar iyi çalışmalar diliyorum

Senil. Ergünalp
Senil. Ergünalp - 2 hafta Önce

Çok güzelde birazda sık bir denetim gerek.gençler duyarsız maske takmıyor mesafe korumuyor.hep 65+ra yasak geliyor onlar çok güzel kendını koruyor.marketler hiç mesafe diye bir şey yok gibi ikaz eden de yok.işte denetlenmesi gereken yerlerden biri yalnızca.

Zeynep Yıldırım
Zeynep Yıldırım - 2 hafta Önce

Sayın başkan Buca dolmuşları n şoförlerin maskesiz sürüyor denetim yok

Riza Soner
Riza Soner - 2 hafta Önce

cok doğru karar.

Suleyman Kavas
Suleyman Kavas - 2 hafta Önce

Kararları ancak devlet alır onun adıda recep tayyip erdogandir

banner97

banner101

banner96

banner100