banner112

İzmir'de 15 Temmuz şehitleri anıldı

İzmir'de 15 Temmuz şehitleri anıldı
AİLE ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü, 15 Temmuz Silahlı Darbe Girişimi'nin bastırılmasının yıldönümü dolayısıyla şehit ve gazi yakınlarına yemek verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü, 15 Temmuz Silahlı Darbe Girişimi'nin halk tarafından bastırılmasının yıldönümü dolayısıyla, Balçova Termal Otel'de şehit ve gazi yakınlarına yemek verdi. Darbe girişiminde şehit olanların anıldığı yemeğe İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, gazi ve şehit yakınları ile yaklaşık 1000 davetli katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede konuşan Vali Ayyıldız, "15 Temmuz destanını yazan bu necip milletin önünde saygı ve minnetle eğiliyorum. Bugün 15 Temmuz 2016 tarihinde aziz milletimizin iradesine yönelik FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birinin yıl dönümüdür. Milletçe bu destansı direnişin, tarihe mal olan bu necip milletin onuruyla yaşıyoruz. Bu gurur ve coşkuyu yaşayan ve bizlere yaşatan aziz milletimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.

"MİLLETİMİZ HAMİ KONUMUNA GELMİŞTİR"

Silahlı darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi şehit ve gazi olanları bir kez daha şükran ve minnetle andığını belirten Vali Ayyıldız, "Kahraman gazilerimize sağlık ve mutluluk içerisinde bir hayat temenni ediyoruz. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin saygıdeğer aile bireylerine de sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu tarih, 15 Temmuz Türk milletinin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesi olduğunu da cümle aleme gösterdi. 15 Temmuz, milli iradenin bu topraklardaki varoluşun temel dinamiği olduğunu tüm dünyaya bariz bir mesaj olarak sundu. 15 Temmuz gecesi tankın, topun, tüfeğin, uçağın, helikopterin önüne imanıyla, inancıyla çıkan aziz milletimiz, mazlum İslam aleminde hem gönül birliği olmuş ve hami konumuna gelmiştir. Ulvi amaçlarla tarih bahçesinde yerimizi almaya çalışırken, üzerinde yaşadığımız bu coğrafyada var olabilmenin temel koşulunun mazimizi ve istikbalimizi doğru okumak olduğunu asla unutmamalıyız. 15 Temmuz'u bütün kodlarıyla öğrenmenin ve bunu bir tarih bilinciyle değerlendirmenin kaçınılmaz bir gereklilik olduğu da görülmektedir" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği 15 Temmuz konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların da sergilendiği yemek, yapılan duaların ardından sona erdi.

//ajans.dha.com.tr/images/videos/2017_07/2017_07_15/1629614/izmir_de_15_temmuz_sehitleri_anildi.mp4
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 10:54
YORUM EKLE

banner97

banner96