İzmir'de 15 öğrenci yemekten zehirlendi

İzmir'de öğle arasında yedikleri döner sonra zehirlenen 15 lise öğrencisi hastaneye kaldırıldı.

İzmir'de 15 öğrenci yemekten zehirlendi

İzmir'de öğle arasında yedikleri döner sonra zehirlenen 15 lise öğrencisi hastaneye kaldırıldı.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Buca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 15 öğrenci okul dışında döner yedi. Bir süre sonra rahatsızlanan öğrenciler okula çağrılan ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, ailerinin de bilgilendirildiği ifade edildi.

Olayla ilgili inceleme başlatılırken, İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin talimatıyla öğrencilerin döner yediği firma ile ilgili Buca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne şikayette bulunuldu.

Buca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan 15 öğrencinin yedikleri dönerden zehirlenmesi üzerine Buca Kaymakamlığı, olayla ilgili idari ve hukuki çalışma başlattı. Olaya ilişkin açıklama yapan Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, "Gıda zehirlenmesi tavuk dönerden olmuş. Biz olayla ilgili hem idari hem de hukuki inceleme başlattık. Çok şükür öğrencilerimizin hayati tehlikesi yok.

Ailelerine çocuklarının durumuyla ilgili bilgi verildi. Hem çocuklarımızın tedavisi hem bu üzücü olayla ilgili gereğini yapıyoruz" dedi. Döner satışının yapıldığı dükkana Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden gıda elemanlarının gönderildiğini belirten Kaymakam Çelik, "Maalesef bazı lokantalarda döner eti, o gün bitmeyince kaldırılıp ertesi gün tekrar satışa sunuluyor. Oysa o etin aynı gün satılması, ertesi güne kesinlikle bırakılmaması gerekiyor. Öğrencilerimizin ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu tür olayların tekrarlanması için gereken neyse yapılacaktır" diye konuştu. Kaynak: Buca Kaymakamlığı okuldaki zehirlenmeyle ilgili inceleme başlattı

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER