İZDENİZ'e Urla ve Güzelbahçe tepkisi

İzmir ile Urla arasında yapılacak vapur seferleri geçtiğimiz cumartesi günü başladı, seferlerin sabah saatlerinde sadece İzmir'den Urla'ya olması ve hafta sonundaki Güzelbahçe-Konak seferlerinin kimseye haber verilmeden iptal edilmesi ise tepki çekti

İZDENİZ'e Urla ve  Güzelbahçe tepkisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Urla-İzmir arasında başlattığı vapur seferleri tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Urlalılar büyük bir heyecanla seferlerin başlamasını beklerken, Urla'dan İzmir'e hafta sonları (cumartesi-pazar) sadece akşam 21.00'de tek sefer olması vatandaşları kızdırdı.

İZDENİZ tarafından Urla'ya vapur seferleri cumartesi günü başlatıldı. İlk seferini yapan vapur sabah 09.15'te ilk olarak Karşıyaka'dan kalkıp Konak ve Güzelbahçe'ye uğrayarak Urla'ya geldi. İZDENİZ Genel Müdürü Utku Arslan'ı ve Urla'ya gelen yolcuları, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz karşıladı. İlk sefer İzmirlilerden yoğun ilgi görürken, 426 kapasiteli vapurda toplam 334 İzmirli Urla'ya geldi.

"Vapur Urlalılar için değil"

Ancak Urla'dan İzmir'e vapurla seyahat etmeyi bekleyen vatandaşların hevesi ise kursaklarında kaldı. Çünkü açıklanan tarifeye göre cumartesi – pazar günleri sadece tek bir vapur önce Karşıyaka'dan kalkıyor, Konak ve Güzelbahçe'ye uğrayarak Urla'ya gidiyor. Urla'dan ise Konak'a ve diğer iskelelere gündüz saatlerinde vapur yok. Tek sefer ise akşam saat 21.00'de.

Urlalılar bu duruma tepkilerini “Bu seferler Urla'da oturanlar için değil, İzmir'den günübirlik Urla'yı gezmeye gelenler için konulmuş” sözleriyle gösterdi.

Güzelbahçe'de şok!

Bu arada duyurusu yapılmadan Güzelbahçe-Konak vapurunun cumartesi-pazar seferlerinin iptal edilmesi de Güzelbahçe'de vatandaşların tepkisini çekti. Bu sabah 10.30'da vapura binmek için Güzelbahçe İskelesi'ne gelen vatandaşlara seferlerin iptal edildiği görevliler tarafından bildirildi. Ancak İZDENİZ'in sayfasında böyle bir duyuru yok. Sayfada hala cumartesi pazar günleri Güzelbahçe'den İzmir'e saat 10.30'da vapur seferi gözüküyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER