banner109

İşte İzmir’in koronavirüs risk haritası

İzmir’de risk değerlendirme kriterlerine göre ilçe ilçe risk haritası paylaşıldı.

İşte İzmir’in koronavirüs risk haritası

İzmir’de risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldığı harita ilk kez Seferihisar Belediyesi tarafından paylaşıldı. Seferihisar Belediyesi tarafından paylaşılan haritaya göre mavi kategoride bulunan Çeşme ve Seferihisar en düşük vaka yoğunluğunun olduğu ilçeler oldu.

Çok yüksek kategorideki ilçeler;  Bergama, Kiraz ve Bayındır

Yüksek riskli ilçeler: Dikili, Kınık, Karaburun, Urla, Karşıyaka, Tire, Ödemiş, Gaziemir, Narlıdere, Karabağlar,Konak

Orta derece riskin olduğu ilçeler; Aliağa, Kemalpaşa, Beydağ, Çiğli, Selçuk, Torbalı, Buca, Menderes, Gaziemir, Bornova, Bayraklı, Narlıdere 

Düşük riskli ilçeler: Çeşme ve Seferihisar 

Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin: Gururluyuz

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam ettiklerinin altını çizerken “İçinde bulunduğumuz pandemi süreciyle Seferihisar’da çok ciddi bir nüfus artışı yaşadık. Pandemi dolayısıyla şehir merkezlerinde kalmak istemeyen vatandaş, Seferihisar, Çeşme ve Urla gibi sakin şehirleri tercih etti. Dolayısıyla biz neredeyse yazları ulaştığımız nüfusa pandemi sürecinde ulaşmış olduk. Ancak belediyemizin tüm birimlerinin koordineli ve özverili çalışmalarıyla dezenfekte işlemlerinden, yemek ve hijyen paketleri dağıtımına, tüm sokaklarda yıkama çalışmalarından, evde sağlık desteği hizmetlerimizle bu süreci en iyi şekilde yürütmeyi başardık. Şimdi düşük risk grubunda olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 14:39
YORUM EKLE

banner97

banner96