İGC'den Altıok ve Köse'ye tepki

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’un Oda Tv’yi hedef göstererek katliam tehdidinde bulunması ve Star Gazetesi Yazarı Yakup Köse’nin evlilik yaşı hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

İGC'den Altıok ve Köse'ye tepki

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’un Oda Tv’yi hedef göstererek katliam tehdidinde bulunması ve Star Gazetesi Yazarı Yakup Köse’nin evlilik yaşı hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. İGC tarafından yapılan açıklamada, “Türk Medyasına yönelik son günlerde giderek artan tehdit, soruşturma, hedef gösterme ve çağdaş-laik Türkiye Cumhuriyeti ile asla bağdaşmayan söylemleri kınıyoruz. Bir din adamı olarak Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’un Oda Tv’yi hedef göstererek katliam tehdidinde bulunması kabul edilemez. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak Oda Tv ve benzeri şantaj-tehdite maruz kalan ve hedef gösterilen tüm basın kuruluşları ve mensuplarının yanındayız” denildi.

Açıklama şöyle devam etti: “Ayrıca Star Gazetesi Yazarı Yakup Köse’nin evlilik yaşının, dinen baliğ olma yaş aralığına indirilmesini talep eden, aksi takdirde tecavüzcülerin mağdur olduğunu iddia eden, insanlık dışı, laik Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na tümüyle aykırı yazısını bir akıl tutulması olarak nitelendiriyoruz. Söz konusu kişi, asla saygın mesleğimizin bir temsilcisi olamaz. Her iki konuda da Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını gereğinin yapılması konusunda göreve davet ediyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferruh  ÜLGEN
Ferruh ÜLGEN - 6 ay Önce

NE O MÜFTÜ OLDUĞU SANILAN İKTİDAR ÜMMETİ,,, NE DE YAZAR SANILIP,,, GAZETE DENEN CAM SİLECEĞİMİZ BOYALI GENİŞ SAYFALARDA ONU-BUNU YAZAN CANLI MUHATABIMIZ DEĞİL ADLARINI YAZMAMIZ BİLE KÜLFET....

SIRADAKİ HABER