GSF Kültürpark'a taşınıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in üniversiteye sunduğu öneri kabul edildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültürpark'a taşınacak.

GSF Kültürpark'a taşınıyor

HABER/ Sinan KESKİN

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin 'depreme dayanıklı olmadığı' gerekçesi ile üniversitenin Buca Tınaztepe'de bulunan yerleşkesine taşınması tartışmaları İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kültürpark A, B ve C pavyonlarında misafir edelim' teklifiyle tatlıya bağlandı. Güzel Sanatlar Fakültesi Kültürpark A, B ve C pavyonlarına taşınacak.

DEÜ GSF kampüsünün ‘depreme dayanıksızlığı’ gerekçesiyle boşaltılarak Tınaztepe Yerleşkesi’ne taşınması kararıyla ilgili öğrenci ve akademisyenlerin günlerdir süren eylemleri sonuç verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın, 'GSF'yi Kültürpark'a taşıyalım' teklifi Rektörlük tarafından kabul edildi. Dün yapılan toplantıda teklifin kabul edilmesiyle birlikte hem akademisyenler hem de öğrenciler rahat bir nefes aldı. Kararı sevinçle karşılayan akademisyenler ve öğrenciler taşınma hazırlıklarına başladı. DEÜ Rektörü Nükhet Hotar ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in salı günü bir araya gelerek protokol imzalayacakları öğrenilirken akademisyenler de taşınmanın nasıl gerçekleştirileceği yönünde rapor hazırlamaya başladılar.

Öte yandan Kültürpark'ta bulunan binaların hangisini hangi bölümün kullanacağının tespiti için yerinde incelemelerde bulunacak olan akademisyenler bu konu ile ilgili de Rektörlüğe bir rapor sunacaklar. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından taşınma süreci başayacak. GSF öğrencileri önümüzdeki eğitim öğretim dönemine Kültürpark'ta başlayacaklar.

Sosyal medyadan açıklama yapan DEÜ GSF öğrencileri, “Mücadelemize destek olan herkese sevgilerimizi sunuyoruz” açıklaması yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek Erdil
Melek Erdil - 3 ay Önce

Geçici olarak Kültür parka taşınabilir , Binayı güçlendirir ,yada yenisini yapar öğrenciler yine eski yerlerine taşınır bukadar basit ,İzmir halkı DEÜ, Konservatuar salonu dahil Güzel sanatlar fakültesi ni başlatın bir kampanya Tunç Soyer Bey hak n nasıl İZMİR halkı yapıyor Lütfen Kültür Park 'in yapısına dokunmadan aynen kalsın , geçici kullansın öğrenciler, İzmirliler lütfen konuyu yakından takip edin .

Erdoğan Benas
Erdoğan Benas - 3 ay Önce

Kültürpark'ıma DOKUNMAAA..

V.Yıldız Parlakyiğit
V.Yıldız Parlakyiğit - 3 ay Önce

Çok sevindim...Sn .TUNÇ SOYER ,sonsuz teşekkürler..

Bahar Alak
Bahar Alak - 3 ay Önce

Bu kadar haince bir karar hiç bir belediye başkanı almamıştır Tunç Soyeri kınıyorum İzmir’in göbeğinde yeşil kalmış 7 sen 70 e halkın gidip soluklandınız bir yeri bir üniversiteye tahsis etmek akıllara durgunluktur bu karardan derhal dönülmelidir KÜLTÜR PARK A DOKUNMAAAA

Hamdi Ünlü
Hamdi Ünlü @Bahar Alak - 3 ay Önce

İçinden geçerken enstrüman seslerinin geldiği binaların yanından geçmenin, öğrencilerin yaptığı heykellerin ve diğer eserlerin yanından geçme kültürü bize fazla zaten.Kafamız şişer. Mangal ve davul zurna daha iyi. Yakınında oturan biri olarak söylüyorum. Lunapark ve Göl gazinosu gibi yerlerin olmasından dolayı gece içinden geçerken tırsılan bir yerken kimse bir şey demiyor geçici olarak Güzel Sanatlar ve Konservatuvar gelecek denince ortalık ayağa kalkıyor. Kültür park adı üzerinde lunapark ve gazino kültürü demek galibaAğaçların kesilip bina falan mı yapılacağını zannediyordunuz. Sadece geçici olarak sanat faaliyetlerini sürdürecek bir mekan vermeye çalışıyordu başkanımız. 5.sınıf ortaokul konservatuvar öğrencilerinin ulaşımı kolay bir yerde çalışmaları bu kadar mı kötü karşılanıyor. Evlerinde çalışamayam korno yada trombon yada çello öğrencileri bucaya nasıl gidip çalışacaklar sürekli at gözlüğü ile bakmaya devam edin. Unutmayın hepsi GEÇİCİ OLACAKTI!!!

Mahir KÜÇÜKÖNER
Mahir KÜÇÜKÖNER - 3 ay Önce

Biz müziksever olarak GSF'NİN haklı savaşımını destekliyoruz....

Sinan Güngör
Sinan Güngör - 3 ay Önce

Fuar İzmir’in malıdır.
İzmirliye danışmadan böyle bir karar alınmamalıydı.

Sinan güngör
Sinan güngör - 3 ay Önce

Fuar, fuar olarak kalmalıdır...

Alper Aydın
Alper Aydın - 3 ay Önce

Konservatuar da Kültürpark'a mı taşınacak ? Yoksa Tınaztepe'ye mi ?


SIRADAKİ HABER