banner109

Gazetecilerin tutukluluklarına devam kararı

Gazetecilerin tutukluluklarına devam kararı
Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davaya devam edildi.Cumhuriyet Gazetesi davası Silivri’de gördü.Davanın 2. duruşmasını takip etmek ve yargılanan gazetecilerle destek için milletvekilleri ve gazeteciler Silivri'ye akın etti.

Gecenin geç saatlerine kadar süren mahkeme de,mahkeme heyeti, Ahmet Şık ve Kadri Gürsel'in de aralarında bulunduğu 6 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Gazeteciler Can Dündar, Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Musa Kart'ın da sanıkları arasında bulunduğu Cumhuriyet Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik açılan 20 sanıklı davanın 6. duruşması sona erdi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, akşam 19.00'dan 21.30'a kadar Avukatların tahliye taleplerini aldı. Yaklaşık 2 saatlik aranın ardından saat 23.30'da ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Akın Atalay, Murat Sabuncu, Kadri Gürsel, Ahmet Şık, Ahmet Kemal Aydoğdu ve Yusuf Emre İper'in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Öte yandan, üye hakimlerden biri sanıklardan Kadri Gürsel'in tahliye edilmesi yönünde görüş bildirdiği de salonda mahkeme heyeti tarafından açıklandı. Duruşma 25 Eylül 2017 tarihinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda saat 15.30'da yapılması da kararlaştırıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 10:54
YORUM EKLE

banner97

banner96