Gazeteci Ümit Kartal serbest bırakıldı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, İz Gazete çalışanları, Kartal'ın ailesi ve İzmirli gazeteciler Adliye'ye gelerek Ümit Kartal'a destek verdi.

Gazeteci Ümit Kartal serbest bırakıldı

“Cumhurbaşkanına hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlaması ile geçen Cuma günü gözaltına alınan İz Gazete Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, dün savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Halkevleri'nin sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımı haberleştirdiği gerekçesiyle 2 Şubat'tan bu yana gözaltında tutulan Kartal ve aynı tarihte gözaltına alınan Halkevleri üyesi Uğur Göçmüş dün savcılığa ifade verdi.
Gizlilik kararı verilen soruşturmada ifadelerinin ardından Ümit Kartal ve Uğur Göçmüş serbest bırakıldı.
Gazeteci Ümit Kartal'ın savcılığa sevk edilmesinin ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, İz Gazete çalışanları, Kartal'ın ailesi ve İzmirli gazeteciler Adliye'ye gelerek Kartal'a destek verdi.
Kartal ve Göçmüş kararın ardından sevinçlerini kendilerini bekleyen aileleri ve gazeteci dostları ile paylaştı.

Gazetecilik suç değildir


İGC Başkanı Misket Dikmen, gazetecilerin yaptıkları haberler nedeniyle suçlanamayacağını belirterek, “Her zaman söylüyoruz. Gazetecilik suç değildir. Gazeteci Ümit Kartal'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Umarız Adliye'ye herhangi bir gazetecinin duruşması için bir daha gelmeyiz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER