Erdoğan'dan İZBAN Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda konuştu.

Erdoğan'dan İZBAN Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, İZBAN grevinin iki ay ertelemesiyle ilgili olarak yaptığı konuşmada, "Vatandaşı sersefil yapmaya hakkınız var mı? Bunu çözmek zorundaydık" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda konuştu. İZBAN grevinin ertelenmesine değinen Erdoğan, şunları söyledi:

"İzmir'de İZBAN'da grev var. Baktık, çözemiyorlar, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iki ay erteledik. Yetkim iki ay olduğu için o kadar erteledik. Bizim derdiğimiz var. Vatandaşı sersefil yapmaya hakkınız var mı? Bunu çözmek zorundaydık. Eskiden kağıt üzerinde kalan güçler ayrılığını gerçek anlamda hayata geçiren bir yapı ortaya çıkardık. İnşallah 2019 yılıyla birlikte Türkiye yeni ve güçlü bir yükseliş dönemine geçecektir, bundan kimsenin endişesi olmasın."

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Düzgören
Mehmet Düzgören - 7 ay Önce

Adama sormazlar mı ? 30 gündür sen başka bir ülkede miydin? Uçan kuştan bile haberi olan akp genel başkanı, İzban grevinde sendika karşısında taraf olarak ulaştırma bakanlığının olduğundan bile haberdar değimiş gibi yapıyor. Çok ayıp, oy uğruna 30 gündür hayatı zehir ettiğiniz İzmir halkı bu numaraları yemiyor. Peki bunu söyleyecek gücün vardı da, neden cumartesi günü İzmir belediye başkan adaylarını açıklarken söylemedin. amaç provakasyon. Konuştuğun ortamda bulunanlar İzmir BB için oy kullanmayacaklar.

SIRADAKİ HABER