banner112

Enduro ve ATV heyecanı Bergama'dan başlıyor

Bergama'da belediyenin ev sahipliğinde organize edilen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nda sezonunun ilk ayak yarışı 14-15 Mayıs tarihlerinde Kozak Enduro ve ATV Parkuru'nda yapılacak. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, tüm adrenalin tutkunlarını yarışları seyretmeye davet etti.

Enduro ve ATV heyecanı Bergama'dan başlıyor

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası ilk ayak yarışları, UNESCO mirası tarih ve turizm kenti Bergama'da yapılacak. Yarışlar, 14 Mayıs'ta saat 12.00'de Bergama Cumhuriyet Meydanı'ndaki magazin startı ile başlayacak. Aynı gün sporcular, Kozak Yaylası'nda oluşturulan Ekstrem Test Parkuru'nu geçecek. Şampiyonada 15 Mayıs'ta saat 11.00'de başlayacak olan yarış, 16.30'daki kupa töreniyle son bulacak. Kozak Enduro Parkuru'ndaki yarışlar; EnduroGP, E1, E2, E3, EB, EC, Gençler, Kadınlar ve Veteranlar kategorisinde, ATV branşında ise ATVGP, S1, S2 ve İki Çeker sınıflarında yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu takviminde yer alan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın açılış yarışının Bergama'dan başlayacak olmasının ayrı bir sevindirici tarafı olduğuna dikkati çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Bu yıl adrenalin ve doğa tutkunu yarışçıları ve izleyicilerini Kozak Yaylası'ndaki parkurda ağırlayacağız. Kozak Yaylası'nın doğal güzellikleri içerisinde, dere ve patikalardan oluşan etaplarda yarışçıların heyecanına ortak olmak üzere tüm Ege'mizi, İzmir'imizi, çevre il ve ilçelerimizde yaşayan herkesi unutulmaz bir hafta sonu geçirmek üzere Bergama'mıza davet ediyorum" dedi. (DHA)

YORUM EKLE

banner101

banner100