banner109

DEÜ’de adrese teslim akademik personel alımı

Son zamanlarda çeşitli üniversitelerde, “adrese teslim” diye tanımlanan personel alımları dikkat çekiyor.

DEÜ’de adrese teslim akademik personel alımı

Bunun son örneklerinden biri de İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yaşandı. Çeşitli fakültelere profesör ve doçent alınacak olan DEÜ’de, öyle koşullar konuldu ki, neredeyse alınacak kişinin sadece adı-soyadı eksik kaldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan personel alımı ilanında dikkat çeken tanımlamalar yapıldı.

İşte birkaç örnek:

  • Örneğin Buca Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi bölümüne alınacak olan doçentin şu iki koşulu aynı anda taşıması gerekiyor: Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Tarihi alanında doçentliğini almış olmak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi sağlık politikaları ve sağlık kurumları hakkında çalışmaları olmak.

  • Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi bölümüne alınacak olan profesörün şu koşulları aynı anda taşıması gerekiyor: Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi (Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları) alanında doçentliğini almış olmak. Mikro-bilgisayarlı tomografi, temporomandibuler eklemin artrosentez ve artroskopi ile minimal invaziv tedavileri, mental retarde hastalarda dental tedavi konularında çalışmaları olmak.

  • İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi bölümüne alınacak olan doçentin şu koşulları aynı anda taşıması gerekiyor: İslam Öncesi Dinler Tarihi, Historiyografi , Genç Antikçağ Dönemi konularında çalışmaları olmak.

  • Spor Bilimleri Fakültesine alınacak olan doçentin şu koşulları aynı anda taşıması gerekiyor: Spor psikolojisi alanında çalışmaları olmak. Basketbol ve raket sporları alanında araştırma ve yeterlilik belgesine sahip olmak.

  • Veterinerlik Fakültesine alınacak olan profesörün şu koşula sahip olması gerekiyor: Esensiyel yağların kanatlı hayvan beslenmede kullanımıyla ilgili çalışmaları olmak.

YORUM EKLE

banner97

banner96