Çocuklar için el ele verdiler

İzmir'in Bergama ilçesinin kırsal Sarı Dere Mahallesi'ndeki köy okulu, bir grup gönüllü tarafından temizlenip, onarılarak yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

Çocuklar için el ele verdiler

İzmir'in Bergama ilçesinin kırsal Sarı Dere Mahallesi'ndeki köy okulu, bir grup gönüllü tarafından temizlenip, onarılarak yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

İzmir'de 31 kişiden oluşan ve okullara gönüllü olarak destek veren Aktiffelsefe Alsancak Şubesi 2000 yılından bu yana 108 okulun tadilatını gerçekleştirdi. 2018- 2019 eğitim öğretim döneminin başlamasına bir hafta kala bir okulu süslemek için kolları sıvayan gönüllüler eğitim yuvasını baştan aşağı temizleyip eğitime hazırladı. Sarı Dereli minikler 17 Eylül'de yenilenmiş okullarında eğitime başladı. Aktiffelsefe Ege Bölge Koordinatörü Ahmet Dildan, özellikle köy okulları için sosyal projeler hazırladıklarını söyleyerek 108'inci okul tadilatı için Bergama'nın Sarı Dere Mahallesi'ni seçtiklerini belirtti. Okulların açılmasına kısa bir zaman kala tüm hazırlıkları tamamlayıp işe koyulduklarını anlatan Dildan, "Bizim sloganımız 'Hayal et, Feda et, Gerçekleştir'. Tamamen üyelerimizin bağışlarıyla geleceğimiz olan çocukların eğitim yuvalarına yardım eli uzatıyoruz.

Sarı Dere İlkokulu'nda da ilk olarak okulun duvarlarını resimlerle süsledik. Çocukların oyun alanında ise salıncakları tamir edip yeniden düzenledik. Dersliklerde kullanılması için okul malzemeleri temin ettik. Gönüllü ekibimize köyün çocukları da neşe içinde eşlik ederek duvar süslemelerine yardım ettiö dedi. İki dersliğin bulunduğu okulda birleştirilmiş eğitim verildiğini dile getiren Dildan, "Okulda ayrıca bir de anasınıfı bulunuyor. Köy çocuklarımız kendileri için yaptığımız hazırlığı çok beğendi. Gönüllülerimizle verimli bir hafta sonu geçirdik. Sosyal projelerimize katılmak isteyen herkes eşlik edebilir" diye konuştu. DHA

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 10:45
YORUM EKLE