Çeşme’de koronavirüs vakası

İzmir’in Çeşme ilçesi Ulusoy Limanı’nda gümrük görevlisi olarak çalışan bir kişinin Korona testinin pozitif olduğu öğrenildi.  45 kişi de karantina altında tutuluyor.

Çeşme’de koronavirüs vakası

Türkiye genelinde vaka sayısının 200’ü aştığı, ölen sayısının ise 3 olarak açıklandığı koronavirüs salgınından İzmir de nasibini aldı. Sabah saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Eşrefpaşa Hastanesi’nde görevli 2 doktor ve 1 hemşirenin koronavirüs şüphesi nedeniyle izleme altına alındığı bilgisine ulaşılırken, akşam saatlerinde ise kötü haber Çeşme’den geldi.

Ulusoy Çeşme Limanı’ndaki Gümrük Müdürlüğü’nde görevli 1 kadında koronovirüs tespit edildiği bildirildi. Test sonucu pozitif çıkan 26 yaşındaki evli kadının Bornova Türkan Özilhan Hastanesi’nde karantinaya alındığını öğrenildi. İlk etapta kadının birlikte çalıştığı 3 gümrük personeli de gözlem altına alınırken, İl Sağlık Müdürü Burak Öztop hızla Çeşme’ye hareket etti. Kısa süre içinde limanda ve gümrük müdürlüğündeki önlemler artırıldı. Gümrük Müdürlüğü’nde çalışan 45 kişi ve tüm aile bireylerinin de acilen evlerinde karantinaya alındığı bildirildi. Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Oran’ın ise bu gelişmelerin ardından, "Sevgili Çeşme’liler sizi ivedi bir şekilde; panik ve infiale yol açmadan her türlü tedbiri en üst seviyede yerine getirmeniz adına bilgilendirmeyi görev telakki ediyorum” dediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet otağ
mehmet otağ - 6 ay Önce

Başkanın yaptığı bu bilgilendirme son derece doğru. Neticeleri ne olursa olsun böyle hayati bir konuda şeffaf ve dürüst olmak zorundayız. İnsanlar da işin önemini kavrayarak korunma konusundaki tüm tedbirleri ciddiyetle hayata geçirsinler. Belediye başkanımızın yaptığı bu paylaşım tüm yetkili ve ilgililere örnek olsun.

muharrem erkoç
muharrem erkoç - 7 ay Önce

bilim kurulunun tavsiyelerine harfiyen uyun diyor virüslü kişileri ifşa ediyor ondan sonra paniğe mahal yok diyor embesil

sevil birdoğan
sevil birdoğan - 7 ay Önce

bu paylaşım çok doğru sağ ol başkanım bütün belediye reislerinden bölgelerine dair paylaşımlar bekliyoruz lütfen halkı bilgilendirinki işin çiddiyetini halk anlasın

banner92