banner112
banner111

Çeşme'de satranç turnuvası heyecanı

Çeşme'de 8'incisi bu yıl düzenlenen Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 17 ülkeden 544 sporcunun katılımıyla başladı.

Çeşme'de satranç turnuvası heyecanı

Türkiye Satranç Federasyonu desteğiyle, Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen ve 26 Haziran'a kadar sürecek olan 8. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası satranç tutkunlarını bir araya getirdi.

Türkiye, Türkmenistan, Azerbaycan, Sırbistan, İspanya, Irak, İran, Ürdün, Kazakistan, Lübnan, İngiltere, Kanada, Ukrayna, Suriye, Özbekistan, Bulgaristan ve Rusya'da satranç sporcuları katıldığı turnuva büyük bir heyecanla başladı.

Tarihi Aya Haralambos Kilisesi ve Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen ve Büyük Usta, Uluslararası Usta, Dünya Satranç Federasyonu (FİDE) Ustası unvanlı sporcular ve Türkiye Satranç Milli Takımı sporcularının katıldığı turnuvada kıyasıya mücadelenin yaşanması beklendiği bildirildi.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çeşme'nin bir spor kenti olduğunu ifade ederek, satrancın özellikle çocukların zeka gelişimi açısından önemli bir spor olduğuna dikkat çekti. Başkan Oran, "Sporun hemen her dalında çalışmalar ve yatırımlar yapıyor, belediye bünyesinde çeşitli kurslar açıyoruz. Bu turnuvanın çocuklarımızın zeka gelişimi açısından büyük önem taşıdığını düşünüyorum. 8. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından başlıyor. Çeşme Belediyesi'nin kültüre, sanata ve spora destekleri devam edecek" dedi. (DHA)

YORUM EKLE

banner101

banner100