Bu sokağa Gönül Yazar ismi yakışır

İzmir'in Basmane semtinde, Türkiye'nin sevilen sanatçılarından olan Gönül Yazar'ın doğduğu ev, bölgedeki diğer evler gibi harabe olmuş durumda.

Bu sokağa Gönül Yazar ismi yakışır

İzmir'in Basmane semtinde, Türkiye'nin sevilen sanatçılarından olan Gönül Yazar'ın doğduğu ev, bölgedeki diğer evler gibi harabe olmuş durumda. Sanatçının yakın dostları ve sevenleri evin durumuna üzülürken, yıllardır sokakta terzilik yapan Reşat Yoğurtçu ev ile ilgili bilgi verdi. Bugüne kadar çok sayıda sanatçı, iş adamı ve sporcunun terzisi olarak ünlenen Reşat Yoğurtçu sanatçının isminin, doğduğu sokağa verilmesini beklediklerini belirtti.

ZİYARETİME GELİRDİ


Yoğurtçu, “Numaralandırmadan önce bu sokağın adı Rana Sokak'tı. Daha sonra 1270 sokak olarak kayıtlarında yer aldı. Gönül Yazar bu sokaklarda doğup büyüdü, koşturdu, çocukluğu burada geçti. Babası çok yakın arkadaşımdı. Buradan taşındıktan sonra da sık sık ziyaretime gelirdi. Fakat şu anda mülkü başkasına ait olan Yazar'ın doğduğu ev, sahipleri tarafından kaderine terk edildi. Yağmurlardan dolayı evin büyük bölükü göçtü, metruk bir hale geldi. Belki ev tekrardan yaşama zor döndürülebilir fakat hiç olmazsa İzmir'in kalbinden çıkan bu sanatçımızın adı doğduğu sokağa verilsin. Bu çalışma hem onu hemde bizleri mutlu eder. Belki de kendi de tekrardan buraları gelip ziyaret eder" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 09:59
YORUM EKLE

banner101

banner100