banner135

Bakan Selçuk'tan EBA'da yaşanan sorun hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona virüse karşı eğitimde alınan tedbirlere ve Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA)ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk'tan EBA'da yaşanan sorun hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA'da yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak, "Bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Şu anda da arkadaşlarımız çalışmaların içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Ve bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüse karşı eğitimde alınan tedbirlere ve Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA)ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili şunları söyledi:

  • Bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Şu anda da arkadaşlarımız çalışmaların içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Ve bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. EBA destek merkezlerinin, 8 bin 668 olduğu akşama kadar 9 bin olur sanırım.

  • Oralarda da çok daha rahat erişim imkanı olacak. Bazı özel okulların bütün sınıflarda öğrencilerini almasıyla ilgili bir takım haberler bize de ulaşıyor.

  • Çok net olarak söylemek isterim. Bununla ilgili takipler yapılıyor, bu konuda cezaların hayata geçirilmesi söz konusu.
    Bu ulusal bir karar. Bu karara uymayan okullar da varsa gereken tedbirler alınıp cezalar verilir.

'Büyük bir kısmının erişimiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını görüyoruz'

  • Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz zaten bir takım çabaların içindeyiz. Biraz önce ifade ettiğim EBA destek merkezlerinin 8 bin 668 olduğunu ifade ederken, aslında bunun da çözüm yollarımızdan bir tanesi olduğunu vurgulamak istedim. Bu arada hayırseverlerimizin destekleri var. Ben onlara da teşekkür ediyorum.

  • Öğrencilerimizin çok büyük bir kısmının erişimiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını görüyoruz. Yoğunluktan, EBA'daki sorundan da bunu anlıyoruz. Ama erişemeyen çocuklarımız için de başka yollar, metodlar oluşturuyoruz.

Okul bahçesine girmeyen velilere teşekkür

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ilk gününde çocuklarını okula getirip, koronavirüs tedbirleri kapsamında okul bahçesine girmeyen velilere teşekkür etti.

Twitter hesabından yüz yüze eğitimin ilk gününde çocuklarını okula getirip, bahçeye girmeyerek el sallayan çiftin fotoğrafını paylaşan Selçuk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Okulun ilk günü, aile hatıralarının en güzellerindendir. Ne anne unutur, ne baba, ne çocuk. Dün yavrularımızı okula güvenle teslim edip okul bahçesine girmeme hassasiyeti gösteren, diğer çocukları da düşünen velilerimize teşekkür ediyoruz. Tüm yılı birlik içinde geçirmek dileğiyle." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100