111 soruda hayvan hakları

Seçim sonrası belediye ziyaretlerini sürdüren HAYTAP heyeti, başkanlara “111 Soruda Hayvan Hakları” adlı kitabı hediye etti

111 soruda hayvan hakları

HABER/ Özge GÜNERKEN

İzmir’de 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde tüm belediye başkan adaylarını ziyaret ederek, hayvan haklarına yönelik taahhütname imzalatan Hayvan Hakları Federasyonu-HAYTAP üyeleri, seçim sonrası teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretlerinde HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Şenpolat’ın yazdığı “111 soruda Hayvan Hakları” adlı kitabı da kentin yöneticilerine hediye eden federasyon temsilcileri, yerelde sahipsiz hayvanları koruma, yaşam şartlarını iyileştirme, bakım ve kısırlaştırma imkânlarını geliştirme gibi konuları da gündeme getiriyor. HAYTAP temsilcileri, Buca’dan Çeşme’ye, Kınık’tan Dikili’ye kadar birçok ilçenin belediye başkanını ayrı ayrı ziyaret ederek yeni görevlerinde başarı diledi. Ziyaretlerde ortak projeler konuşulurken başkanlar da kitap hediyesi için hayvan hakları savunucularına teşekkür etti. Başkanlara ilçelerdeki eksikleri de bildiren hayvanseverler, bu eksiklerin giderilmesi noktasında da söz almayı ihmal etmedi. Görüşmelere HAYTAP temsilcilerinin yanı sıra ilçe gönüllüleri de eşlik etti.

Valiye teşekkür

Belediye başkanlarının yanı sıra İzmir’de göreve geldiği günden bu yana hayvan haklarına verdiği değer ile tüm hayvanseverlerin takdirini kazanan Vali Erol Ayyıldız’ı da ziyaret ettiklerini söyleyen HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder, “Kapısı daima bizlere açık olan hayvansever İzmir Valimiz Erol Ayyıldız'ı, Şopengazi Nebiha Deprem Bakımevi için düzenlediğimiz geceye davet etmek için yanına gittim. Kendisine, Federasyon Başkanımız Av. Ahmet Kemal Şenpolat'ın yazdığı kitabı da sundum. İlgisi ve destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER