Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. (Gübretaş), son günlerde Borsa İstanbul'da hisselerinde yaşanan sert düşüşle ilgili açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, yatırımcıların sıkça sorduğu hisse değerindeki ani düşüşe dair bir gerekçenin bulunmadığı belirtildi. Şirket, yaşanan düşüşün normal işleyişe uygun olmadığını ifade etti.

"Olağan Rutin Faaliyetler Devam Ediyor"

Gübretaş, KAP'a gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Geçen haftadan bu yana Borsa İstanbul'da Şirket paylarımızın fiyatında yaşanan düşüş ile ilgili olarak yatırımcılardan yoğun sorular gelmektedir. Şirketimiz pay değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını olumsuz etkileyebilecek nitelikte bilgi, olay ve gelişme bulunmamaktadır. Şirketimiz, bağlı ortaklıklarımız ve iştiraklerimiz olağan rutin faaliyetlerine devam etmektedir."

Borsada Sert Düşüş: Yüzde 60 Değer Kaybı!

Son bir ay içinde borsada yaşanan sert düşüşle Gübretaş, hisselerinde yüzde 60'a yakın bir değer kaybetti. Gübre şirketinin hisseleri, son 7 günde tabandan işlem görerek 172 liraya kadar geriledi. Şirket, 4 Aralık'ta 405 lira ile tarihi zirvesini görmüştü. Ancak son yaşanan düşüşle şubat ayından bu yana en düşük seviyeye ulaşılmış oldu.

Coinbase'de artan işlem trafiği sıkıntı yarattı! Coinbase'de artan işlem trafiği sıkıntı yarattı!

SPK'dan Red: Bedelsiz Sermaye Artırımı Kabul Edilmedi

Geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK), Gübretaş'ın yüzde 300'lük bedelsiz sermaye artırımı başvurusunu reddetmişti. Bu durum, şirketin finansal planlamasında önemli bir değişiklik olarak değerlendirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ