9 Eylül-Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki yüzyılın deprem felaketlerinin ardından Türkiye büyük bir acı yaşarken; Göztepe Spor Kulübü'nün taraftarları cansiperane desteğine devam ediyor. Göztepe Gürsel Aksel Stadı'ndan deprem bölgesine doğru hareket eden 5 otobüs, donüşte depremzedelerle dönecek. Göztepe taraftarı depremzede aileleri İzmir'deki kaymakamlıklara getirerek konaklamalarına ve eksiklerini gidermelerine yardımcı olacak. Bölgeye giden sarı kırmızılı futbolseverler de sosyal medyada, "Yola çıkan 5 otobüs, dönüşte depremzedelerle dönecek, boş gelmeyecek" mesajı attı.

MANCE YARDIMA DAVET ETTİ

Öte yandan Sportif Direktör Ivan Mance, ülkemizi derin hüzne boğan deprem felaketinden etkilenen herkese taziyelerini sunarken, taraftarları ve İzmir halkını Gürsel Aksel Stadyumu'nda bulunan deprem yardım toplama merkezine davet etti.

GECE YARISINA KADAR ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Taraftarlar ilk günden bu yana Gürsel Aksel Stadı'nda oluşturulan yardım toplama noktalarına akın etti. Yardım malzemesi dolu TIR'lar ve otobüsler her gün deprem bölgelerine gönderiliyor. Her sabah saat 10.00'da başlayan malzeme kabul işlemleri gece yarılarına kadar devam ediyor. Gönüllü taraftarlar ve sivil vatandaşlar depremzedelere yardım gönderebilmek için adeta seferber oldu.

SPORCULARDAN DESTEK ÇAĞRILARI

Göztepe yönetimi, futbolcular ve amatör branş oyuncuları da yardım kampanyalarına büyük destek sağladı. Göztepe'nin eski başkanı ve mevcut yönetim kurulu üyesi olan Mehmet Sepil, Gürsel Aksel Stadı'na gelerek İzmirlileri yardım toplama merkezine davet etti. Takım kaptanları Yasin Öztekin, Atınç Nukan ve İsmail Köybaşı da melzemeleri toplayıp kolileyen taraftarlara yardım etti. Hentbol takımının kaptanı Doğancan Ağır ve oyuncu Batuhan Bunyak ile kadın voleybol takımının kaptanı Nazlı Alkan da taraftarlara destek çağrısında bulundu.

UEFA'dan Barcelona'ya soruşturma şoku! UEFA'dan Barcelona'ya soruşturma şoku!

SOUTHAMPTON'DAN MESAJ GELDİ

Göz-Göz Mağazaları'ndan ise deprem bölgesinde yer alan mağdur vatandaşlarımıza kışlık kıyafetler gönderilmeye başlandı. Kulüp, stoğundaki tüm kışlık kıyafetleri depremzedelere ayırdı. Göztepe resmi kulüp hesaplarından ise sürekli olarak malzeme desteği, kan bağışı ve para bağışı yapılaracak resmi hesapların duyurusu yayınlandı. Göztepe hisselerinin yüzde 70'ini elinde bulunduran Sport Republic şirketinin yönettiği İngiltere Premier Lig temsilcisi FC Southampton da Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

ANKERSEN DEVREYE GİRECEK

İngiliz kulübü, "Kalbimiz Türkiye ile halk ile birlikte" mesajını attı. Mehmet Sepil ayrıca kendi yönettiği şirketin depremden etkilenen vatandaşlar için 5 milyon TL bağış yaptığını, holding çalışanlarının da 1 aylık maaşlarını bağışladığını duyurdu. Sepil'in Göztepe Başkanı, Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen'le de bir görüşme yapacağı, Ankersen'in de deprem bölgesine yardım ve destek göndermeye hazır olduğu ifade edildi.