Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye'nin örnek kulüplerden biri olan Göztepe, çocukları sevindirmeye devam ediyor. 15 yaş altı çocuklara ücretsiz bilet uygulamasını hayata geçiren, okullarla işbirliği yaparak minikleri Gürsel Aksel Stadı'nda ağırlayan Göz-Göz, şimdi de Göztepeli bir çocuğun hayalini gerçekleştirdi. Sarı-kırmızılı futbolseverlerin oluşturduğu 'Şehrimin Takımı' sosyal sorumluluk projesi, sosyal medyada Göztepeli futbolseverin maça gitme hayalinin mektuplaştığı fotoğrafı gördü ve bu hayali gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Arda isimli  7. sınıfa giden 13 yaşındaki futbolsever, okulda öğretmeninin hayallerini mektuba yazma ödevine, "Sınıfça Göztepe maçına gidip taraftara üçlü çektirmek" yazdı. Bu mektuba ulaşan 'Şehrimin Takımı' sosyal sorumluluk projesi, Göztepe Spor Kulübü'nün desteğiyle Arda'nın bu isteğine duyarsız kalmadı. Arda ve sınıf arkadaşları ile birlikte 300'ün üzerinde çocuk geçtiğimiz cuma günü oynanan Manisa FK maçında yer aldı.  

YUSUF AVCI: İSİMSİZ KAHRAMANLARA TEŞEKKÜRLER

Arda, hayal ettiği gibi doğu tribünde yer alan taraftarlara üçlü çektirerek Göztepeli futbolseverleri coşturdu. Bu görüntüler 'Şehrimin Takımı' sosyal medya hesabında da yayınlandı. 'Şehrimin Takımı' grubunun organizasyoncularından Yusuf Avcı, 'Arda'nın hayali gerçek oldu' diyerek şu ifadelerde bulundu: "Arda'nın ve tüm çocukların hayallerini gerçekleştirmek için bu maçta 300'ün üzerinde çocuk ile Doğu 215 tribününde yer aldık. Bütün imkanları zorlayarak destek olan Göztepe'ye kumanya ve servislerini ayarlayan isimsiz kahramanlara teşekkürler. Her şey Göztepe'nin geleceği Göztepeli çocuklar için. Bu şehrin umudu çocukları atkı ve benzeri hediyelerle sevindirmek isteyenlere kucak dolusu sevgiler."

Sponsor arayışları var

Menemen FK sahasında mağlup Menemen FK sahasında mağlup

'Şehrimin Takımı' grubunun organizasyoncularından Yusuf Avcı, çocuklara Göztepe aşkını aşılamak için çıktıkları yolda daha çok insana ulaşmak için sponsor desteğine ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. Avcı, "Keşke iş biraz daha büyüse, belediyelere ulaşsak. Sadece ulaşım desteği sağlasalar çok rahatlarız. Sadece ulaşım değil, çocuklara çantalarını veriyoruz. İçine kumanyalarını koyuyoruz. Hediyelerini ihmal etmiyoruz. Çocuklarımızı futbol, voleybol maçlarına götürüyoruz. Göztepe kaptanıyla tanıştırdık. Geleceğimizi emanet edeceğimiz bireylerin hayatlarına dokunduk. Çocuk değil veli de kazandık. Ben çocuğumu nasıl maça sokacağım, Göztepe maçına geldiklerinden beri  sarı-kırmızılı takım ile yatıp kalkıyorlar mesajları alıyorum. Oğlumun okulunu maça götürdüm. Baba bütün okulu Göztepeli yaptın dedi. Bu benim için çok büyük bir mutluluk" ifadelerini kullandı.  


 

Kaynak: HABER MERKEZİ