Financial Times'a (FT) konuşan yetkililer, Google'ın yapay zeka destekli arama motorunda premium özellikler için ücret almayı planladığı iddialarını doğruladı. FT'nin aktardığına göre şu an viral sohbet robotu ChatGPT'nin versiyonu olan Gemini adlı yeni yapay zeka asistanına erişim sağlayan şirket, premium abonelik hizmetlerine yapay zeka destekli arama özelliklerinin eklenmesi seçeneklerinin üzerinde çalışıyor.

TÜBİTAK destekli yapay zeka sistemi projesi başlatılacak TÜBİTAK destekli yapay zeka sistemi projesi başlatılacak

H3: Ücretsiz Arama Devam Edecek

Google, kullanıcıların geleneksel arama motorundan ücretsiz faydalanabileceğini ve abonelerin arama sonuçlarıyla birlikte reklam görmeye devam edeceklerini söyledi. Reuters'a açıklamada bulunan bir yetkili de reklamsız bir arama deneyimi üzerine çalışmayı düşünmediklerini söyledi. Google'ın amacının abonelik tekliflerini geliştirmek için yeni premium hizmetleri geliştirmek olduğunu söyledi.

H4: Yeni Hizmetler Ne Zaman Sunulacak?

Google, yapay zeka destekli arama motoru için premium özellikler sunmaya ne zaman başlayacağına dair bir bilgi vermedi. Şirket, şu anda yeni hizmetleri geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu ve daha fazla ayrıntının ilerleyen aylarda paylaşılacağını söyledi.

Editör: Kazim Bozkurt