TRT1’in sevilen dizisi Gönül Dağı, yeni sezonunda da izleyicileri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Anadolu’nun tertemiz aşklarının, unutulmaya yüz tutmuş efsanelerinin, toprak kokan hikayelerinin anlatıldığı dizide, her bölümde heyecan ve duygu dolu anlar yaşanıyor. Dizinin son bölümünde ise, izleyicileri şoke eden bir gelişme yaşandı. Dizinin sevilen karakterlerinden Düğüncü Muammer, kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Muammer’in ölüp ölmediği ise büyük bir merak konusu oldu. Peki, Gönül Dağı dizisinde Muammer’in akıbeti ne olacak? Ali Düşenkalkar diziden ayrılıyor mu? İşte, konuya ilişkin detaylar…

Rize'de Ramazan ayı öncesi camilerde temizlik Rize'de Ramazan ayı öncesi camilerde temizlik

Muammer ölecek mi?

Gönül Dağı dizisinin 115. bölümünde, Taner ve Dilek’in düğünü için hazırlıklar devam ederken, Muammer’in kalbi ile ilgili ciddi bir rahatsızlık ortaya çıktı. Muammer, düğün günü sabahında kalp krizi geçirerek yere yığıldı. Olayı gören amcaoğulları, hemen Muammer’i hastaneye götürdüler. Muammer’in durumu ise çok kritikti. Doktorlar, Muammer’in hayati tehlikesinin olduğunu ve ameliyata alınması gerektiğini söylediler. Muammer’in ailesi ve arkadaşları ise büyük bir endişe ve üzüntü içinde beklemeye başladılar. Muammer’in ölüp ölmediği ise bölüm sonuna kadar belli olmadı.

Gönül Dağı dizisinin yeni bölüm fragmanında ise, Muammer’in akıbeti ile ilgili ipuçları verildi. Fragmanda, Muammer’in ameliyat olduğu ve yoğun bakımda olduğu görüldü. Doktorlar, Muammer’in durumunun ciddiyetini koruduğunu ve bir süre daha uyutulacağını söylediler. Muammer’in yakınları ise dua ederek onun iyileşmesini beklediler. Fragmanda, Muammer’in ölmediği ancak hayat mücadelesi verdiği anlaşıldı.

Ali Düşenkalkar diziden ayrılıyor mu?

Gönül Dağı dizisinde Muammer karakterini canlandıran Ali Düşenkalkar, izleyicilerin beğenisini kazanan usta bir oyuncu. 1961 yılında Kıbrıs’ta doğan Ali Düşenkalkar, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. Yaklaşık 38 oyunda oyuncu, yönetmen ve yardımcı yönetmen olarak görev yaptı. Ayrıca film, dizi, çizgi film, radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirmeleri de yapan Ali Düşenkalkar, Atatürk’ün Nutuk’unu da saydam görüntü eşliğinde sunmaktadır. Ali Düşenkalkar, Gönül Dağı dizisinde Muammer karakteri ile hem komik hem de duygusal sahnelerde başarılı bir performans sergilemektedir.

Ali Düşenkalkar’ın Gönül Dağı dizisinden ayrılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, dizinin senaryosu gereği Muammer karakterinin ölmesi ya da diziden çıkması ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda, Ali Düşenkalkar’ın diziden ayrılması da söz konusu olabilir. Ancak, Muammer karakterinin dizinin sevilen ve önemli karakterlerinden biri olduğu da unutulmamalıdır. Bu nedenle, dizinin yapımcı ve yönetmenlerinin Muammer karakterini dizide tutmak için farklı senaryo seçenekleri de değerlendirebileceği düşünülmektedir. Sonuç olarak, Ali Düşenkalkar’ın Gönül Dağı dizisinden ayrılıp ayrılmayacağı, dizinin ilerleyen bölümlerinde belli olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ