Osman Kavala'nın eşi Ayşe Buğra kimdir? Ayşe Buğra CHP'den aday mı oldu? Osman Kavala'nın eşi Ayşe Buğra kimdir? Ayşe Buğra CHP'den aday mı oldu?

3 Eylül 1989 tarihinde asker bir babanın ikinci çocuğu olarak Diyarbakır'da doğdu. İlk okul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı.

Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü'nde eğitim aldı ve İstanbul TRT Haber Merkezi'nde muhabir olarak çalıştı. Üç yıl boyunca muhabirlik yaparak ekran tecrübesi kazandı. Lisans tezi "Siyasal İletişim ve Propaganda" konusunda hazırlandı ve mezuniyet sonrası farklı yerel ve ulusal kanallarda haber merkezinde görev aldı. Her zaman kendi haber bülteninin editörlüğünü ve sunumunu yapmaktadır.

TVEM kanalında yaklaşık beş yıl "Ana Haber Bülteni"nin sunuculuğunu ve haber müdürlüğü görevini üstlendi. Ayrıca çeşitli programları da hazırlayıp sundu. "Dünya Gündemi" programı ile farklı ülkelerdeki siyasi, ekonomik ve yaşam haberlerini katılımcılarla birlikte ele aldı. Son olarak, "Her Şeyin Başı Sağlık" programıyla insan sağlığı konularında uzman doktorlarla ortak bir proje hayata geçirdi. Türkiye ve dünya tarihinde önemli olayları tanıklık etti ve birçok yayında hem editörlük hem de moderatörlük yaptı.