İsrail Gazze'yi bayramda da hedef aldı: Saldırılarda 6'sı çocuk 15 Filistinli öldü İsrail Gazze'yi bayramda da hedef aldı: Saldırılarda 6'sı çocuk 15 Filistinli öldü

Bucak'a bağlı Karaaliler köyünde 1 Aralık 2022'de Gökhan Tombak evinin önünde av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş halde bulundu. Olayla ilgili 'tasarlayarak öldürme', 'tasarlayarak öldürmeye yardım etme' ve 'tasarlayarak öldürmeye azmettirme' suçlarından haklarında ömür boyu hapis istemiyle dava açılan tutuksuz 6 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın beşinci duruşmasına tutuksuz sanıklar ile Gökhan Tombak'ın eşi, annesi, babası, kardeşi ve taraf avukatları katıldı. Baba Kemal Tombak, "Sanıklar hakkında yeterli delil var. Tutuksuz yargılanmalarını kabul etmiyorum" dedi. Kardeş Gürel Tombak ise mahkeme heyetine baskı olduğunu söyleyince mahkeme başkanı Musa Talih, "Bu konuda içiniz rahat olsun. Mahkeme heyeti objektif, bağımsız ve tarafsızdır" yanıtını verdi. Taraf avukatlarının olayla ilgili yeni tanıkların dinlenmesi ve televizyon programında çekilip yayınlanmadığı söylenen görüntülerin de istenmesi talebi mahkeme heyeti tarafından kabul edilerek, duruşma ertelendi.

Gökhan Tombak'ın eşi Asuman Tombak adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bütün belgeler, deliller varken halen tutuklama yok" dedi. Gökhan Tombak'ın ağabeyi Gürel Tombak da adalete güvendiklerini ancak mahkeme heyetine baskı yapıldığını iddia etti. 

Kaynak: DHA